Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Медики з Великобританії назвали симптоми раку щитовидної залози

Симптоми раку щитовидної залози пов’язані зі змінами у стані горла та шиї – найбільш поширеним є поява на шиї шишки, зазвичай безболісної.

Рак, що вражає щитовидну залозу, є досить рідкісним видом злоякісних опухолей, і з невідомої причини йому більшою мірою схильні жінки (хворіють у два-три рази частіше за чоловіків). Інша неприємна особливість захворювання-воно не асоціюється зі старінням, як багато інших видів раку, може виникати у молодому віці після 30 років.

Існує чотири основні типи раку щитовидної залози: папілярна карцинома, фолікулярна карцинома, медулярна карцинома та анапластична карцинома.

  • Папілярна карцинома є причиною восьми з десяти випадків раку щитовидної залози і зазвичай вражає людей молодших 40 років, особливо жінок.
  • Фолікулярна карцинома є наступною за поширеністю, вона переважно вражає жінок середнього віку.
  • Медулярна карцинома щитовидної залози може успадковуватися і мати сімейного характеру.
  • Анапестична карцинома – найрідкісніша, зазвичай діагностується у людей віком від 60 років.

Даними подробицями поділилися медики з організації Cancer Research UK (Великобританія), які також назвали симптоми раку щитовидної залози.

“Найбільш поширеним його симптомом є ком, що утворюється в нижній передній частині шиї, як правило, без хворобливих відчуттів. Тільки одне з двадцяти таких утворень виявляється злоякісним, але ви все одно повинні відвідати лікаря та обстежитися, помітивши його виникнення”, – цитує фахівців.

Серед інших симптомів раку щитовидної залози, які були названі лікарями, виділяються наступні:

  • опухлі залози в шиї,
  • незрозуміла хрипота, що триває протягом декількох тижнів,
  • біль у горлі, який не проходить,
  • труднощі з ковтанням.

“Крім того, рак щитовидної залози може впливати на вироблення гормонів щитовидної залози, викликаючи такі реакції, як діарея та почервоніння шкіри, зумовлені припливами крові. Дані явища також можуть бути пов’язані з несерйозними проблемами здоров’я, але визначити, так ли це винен лікар”, – резюмували експерти.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!