Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Метеорологічний хейліт

Метеорологічний хейліт

Метеорологічний хейліт – це хронічне запальне захворювання губ, що розвивається внаслідок несприятливого впливу погодних умов (різкі коливання температури та вологості повітря, сильний вітер тощо). Пацієнти скаржаться на сухість шкіри та відчуття стягнутості, при огляді виявляється помірна гіперемія та лущення червоної облямівки губ. Діагноз встановлюється на підставі клінічної картини та ретельного аналізу анамнестичних даних. Лікування включає усунення провокуючого фактора та використання місцевих препаратів, у ряді випадків необхідна загальнозміцнююча та легка седативна терапія.

Загальні відомості

Метеорологічний хейліт є запальним процесом хронічного характеру, що локалізується на червоній облямівці губ і виникає під впливом кліматичних факторів. До цієї патології більш схильні особи чоловічої статі через те, що вони практично не використовують захисну губну помаду за несприятливих погодних умов. Захворювання зазвичай діагностується у пацієнтів зі світлою, що має тенденцію до сухості шкірою, з такими конституційними відхиленнями, як дерматит, себорея, дифузний нейродерміт, себорейна екзема і т. д. Причому у більшості з них професійна діяльність пов’язана з тривалим перебуванням на Як правило, уражається нижня губа. При гістологічному дослідженні патологічне вогнище є нерівномірною дифузною гіперплазією епітелію з невеликими зонами зроговіння. У стромі спостерігається значна інфільтрація на фоні гомогенізації та згущення волокон еластину.

Симптоми метеорологічного хейліту

На прийомі у лікаря-стоматолога пацієнти говорять про невеликий дискомфорт, лущення, відчуття сухості та постійної стягнутості шкіри на губах. У процесі огляду виявляється запальний процес на всьому протязі червоної облямівки губ, гіперемія та виражене лущення. При цьому слизова оболонка та шкіра навколо рота не мають жодних патологічних змін. Пацієнти, як правило, постійно облизують губи, що призводить до погіршення стану – з’являються тріщини, що довго не загоюються, схильні до ризику вторинного інфікування. Хвороба носить хронічний характер, залежно від метеорологічних умов може спостерігатись чергування фази загострення з фазою ремісії. Даний різновид хейліту рідко озлокачується, проте на її тлі підвищується ймовірність розвитку передракових захворювань губ, які, у свою чергу, можуть малигнізуватися.

Діагностика метеорологічного хейліту

Найголовнішою умовою для діагностики метеорологічного хейліту є ретельний збір анамнезу та огляд. Саме повноцінний збір інформації дозволяє провести диференціальну діагностику з іншими видами хейліту та призначити правильне лікування. Для контактного алергічного хейліту необхідний місцевий вплив алергену-провокатора, найчастіше ним є будь-який косметичний засіб чи медикамент. Крім того, алергічний хейліт може бути результатом лікування в стоматології, коли губи пацієнта піддавалися будь-якій обробці або контактували з різними інструментами та матеріалами. На тлі відсутності контакту з алергеном симптоми захворювання безвісти зникають. На відміну від метеорологічного хейліту цей різновид може вражати не тільки губи, а й шкіру навколо рота.

При атопічному хейліті відсутній будь-який взаємозв’язок із перебуванням пацієнта на свіжому повітрі, зміною погодних умов, а патологічний процес охоплює як верхню, так і нижню губу, шкіру навколо них та кути рота. Актинічний хейліт виникає в результаті інтенсивної інсоляції і частіше локалізується саме на нижній губі. Але в процесі збирання анамнезу можна зробити висновки про наявність загострень у весняно-літній період після перебування на сонці. При сухій формі ексфоліативного хейліту вогнище ураження нагадує формою стрічку, що починається від межі червоної облямівки зі слизовою оболонкою губи.

Лікування метеорологічного хейліту

Основна мета лікування – це усунення несприятливого впливу кліматичних факторів, що провокують. У деяких випадках навіть рекомендується змінити місце роботи. Для захисту та відновлення шкіри губ необхідно регулярно використовувати гігієнічну помаду з регенеруючими компонентами (вітамін Е, пантотенова кислота). Якщо у пацієнта діагностовано виражене запалення, призначається місцеве застосування преднізолонової мазі, а для прискорення загоєння використовується розчин вітамінів А та Е в маслі. Деякі особи в силу підвищеної нервової збудливості можуть відривати лусочки, в результаті чого губи кровоточать, а на їх поверхні починають утворюватися тріщини, що довго не загоюються. У цьому випадку призначаються легкі седативні засоби (настоянка валеріани, собачої кропиви). Для покращення стану шкіри пацієнтам із метеорологічним хейлітом рекомендується пройти курс вітамінотерапії з акцентом на вітаміни групи В.

Прогноз та профілактика метеорологічного хейліту

Своєчасне вжиття заходів для усунення провокуючих факторів метеорологічного хейліту та застосування необхідних медикаментів гарантує швидке одужання. В іншому випадку захворювання може серйозно погіршити стан червоної облямівки губ, призвести до розвитку передракових захворювань та приєднання вторинної інфекції. Профілактика полягає у нанесенні захисної гігієнічної помади перед кожним виходом на вулицю. Також рекомендується дотримуватися повноцінного раціону харчування, а за наявності таких захворювань шкіри, як себорея, дерматит тощо, регулярно спостерігатися у дерматолога і слідувати призначеній терапії.

Unsere technologie erweitert ihre globale reichweite im pi network. Consulate information for domestic helper | 健樂護理有限公司 kl home care ltd.