Так вважає директор програми Громадське здоров’я Міжнародного фонду Відродження Вікторія Тимошевська.

“Це реформи, і Олександр Квіташвілі це розуміє, – зміна фінансування. тільки ми перестанемо платити за не надані послуги та почнемо платити за надані, нам вистачити грошей на охорону здоров’я”, – сказала вона, коментуючи очікування від призначення А. Квіташвілі міністром здравоохранения.

При цьому В. Тимошевська зазначила, що досвід О. Квіташвілі у проведенні реформи системи здравоохранения полягає, зокрема, у розумінні допущених помилок.

“Я сподіваюся, що він донесе досвід Грузії, у тому числі негативний. помилки та неодноразово озвучував їх на етапах нашої роботи дорадчої групи”, – сказала вона.

“Ніде в світі не було такого досвіду, щоб якась модель здравоохранения просто переносилася в іншу країну. Така спроба, до речі, була здійснена в Грузії, де намагалися продублювати американську модель, успішно приватизували систему та ввели приватне страхування та соціальне страхування для не забезпечених верств населення. Сказати, що в Грузії вирішені всі проблеми і це идеальний приклад, я не можу, в Грузії досить великий процент трудоспособного населення, які не застраховані через те, що або працюють нелегально, або з якихось причин не потрапляють під критерії соціального страхування”, – наголосила експерт.

У той же час, за словами В. Тимошевської, О. Квіташвілі не матиме проблем з розумінням системи охорони здоров’я України, яка, так само, як і медична система Грузії, “вийшла з СРСР, з системи Семашка”. Крім того, вона зазначила, що новий міністр упродовж шести місяців входив до складу стратегічної дорадчої групи, яка розробляла пропозиції щодо реалізації реформ у охороні здоров’я.

“Ми повинні припинити фінансувати ефемерні ліжко-місця і ефемерні візити пацієнтів поліклініки або лікарів на будинок. з практичною клінічною медициною, зможе реалізувати реформу. Насправді, завдання Моз – не лікувати пацієнтів, а налагодити систему.