Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Мімічні зморшки

Мімічні зморшки

Мімічні зморшки – тип зморшок, що утворюються внаслідок активного скорочення лицьової мускулатури. Мімічні зморшки локалізуються в ділянці міжбров’я, на лобі, у куточках очей, у периоральній ділянці. У молодому віці мімічні зморшки мають вигляд тонких поверхневих ліній, у зрілому віці вони є глибокими борознами, що не зникають при розслабленні мімічних м’язів. У боротьбі з мімічними зморшками ефективними є хімічні пілінги, лазерне шліфування шкіри, масаж, косметичні маски, апаратні процедури, ін’єкції ботулінічного токсину, контурна пластика, нитковий ліфтинг.

Загальні відомості

Мімічні (динамічні) зморшки – зміна шкірного рельєфу обличчя у вигляді борозен та складок шкіри, пов’язане з порушенням тонусу м’язів обличчя. На відміну від статичних зморшок, що є ознакою старіння шкіри, динамічні зморшки обумовлені скороченням м’язів обличчя при виконанні різного роду мімічних рухів. Тому мімічні зморшки можуть з’явитися навіть у досить молодих осіб.

Протягом дня м’язи обличчя скорочуються та розслабляються близько 15000 разів, висловлюючи наш емоційний стан – радість та гнів, здивування та засмучення. Про людей з яскраво вираженими мімічними зморшками можна сказати, що емоції буквально «написані» у них на обличчі. Сучасна косметологія знає безліч способів боротьби з мімічними зморшками, що дозволяють “стерти” небажані відбитки наших емоцій.

Причини утворення мімічних зморшок

Мімічні м’язи обличчя представлені дрібними та тонкими м’язовими пучками, що згруповані навколо природних отворів: очних щілин, носа, рота. Основними функціями лицьових м’язів є участь у розширенні чи замиканні цих отворів і надання особі певного виразу, відповідного тому чи іншому емоційному стану людини. На відміну від інших м’язів, мімічні (або лицьові) м’язи не мають подвійного прикріплення до кісток, а одним або двома кінцями вплітаються у шкіру. З цієї причини мімічні м’язи позбавлені фасції. При скороченні лицьові м’язи викликають розтяг шкіри та утворення шкірних складок; при розслабленні шкіра через свою еластичність повертається до вихідного стану.

У юності борозенки, що з’являються на обличчі при вираженні різних почуттів, розгладжуються відразу після розслаблення м’язів. Однак з віком шкірі стає все важче протистояти динамічному навантаженню, тому деформації шкіри у вигляді мімічних зморшок стають постійними, більш вираженими та глибокими. Ранній появі мімічних зморшок сприяє надміру активна міміка та звичка гримасувати (примружувати очі, насуплювати чоло, морщити перенісся, підтискати губи тощо), сильні емоційні потрясіння, спадкова схильність.

Виразність мімічних зморшок залежить, головним чином, від темпераменту та характеру людини. Факторами, що сприяють виникненню та поглибленню мімічних зморшок, є тривалий вплив на шкіру ультрафіолетового випромінювання (фотостаріння шкіри), вітру, низьких температур; зневага сонцезахисними окулярами, використання невідповідної типу шкіри або неякісної косметики, відданість шкідливим звичкам (куріння та вживання алкоголю). У жінок мімічні зморшки стають помітнішими в період менопаузи, коли відбувається значна гормональна перебудова організму, що супроводжується зневодненням та сухістю шкіри, її витонченням та гравітаційним птозом.

Характеристика мімічних зморшок

Радісні та неприємні переживання залишають свої сліди на обличчі людини у вигляді мімічних зморшок. Веселощі і смуток, обурення та страждання, образа і злість – всі ці «маски» протягом життя ми приміряємо на своє обличчя незліченну кількість разів. І якщо в юному віці мімічні зморшки безвісти зникають разом зі зміною настрою, то з часом на їхньому місці утворюються глибокі «заломи» шкіри, що надають обличчю сумного або скорботного вигляду. У надмірно емоційних людей перші мімічні зморшки можуть виникнути вже до 18-20 років. Як правило, мімічні зморшки утворюються в області чола, на переніссі, у куточках очей, навколо рота.

Міжбровні мімічні зморшки можуть бути горизонтальними та вертикальними.

«Зморшки гордеців» являють собою поперечні складки, що нависають над перенесенням, які утворюються в результаті скорочення пірамідального м’яза гордеців, що опускає шкіру чола вниз. Такі зморшки створюють враження, що людина дивиться на оточуючих згори донизу.

Вертикальні зморшки в області перенісся, промовисто звані «зморшками гніву» або «зморшками лева», з’являються, якщо людина постійно зрушує брови разом. Подібна міміка характерна для хвилювання, гніву, стану зосередженості та інших емоцій. Мімічні «зморшки гніву» надають обличчю серйозного, суворого, а іноді сердитого чи страждального вигляду. Утворенню вертикальних мімічних зморшок у міжбрівному проміжку ми зобов’язані активної роботи м’язів-зморщувачів брів, або м’язів болю.

Горизонтальні зморшки на лобі («зморшки тривоги», «зморшки мислителя») можуть відбивати цілу гаму емоцій – здивування, здивування, збентеження, хвилювання, збентеження, співчуття, стан підвищеної уваги. Вважається, що кожне прожите десятиліття додає за однією такою мімічною зморшкою. Перш за все горизонтальні зморшки виникають у людей, які звикли морщити лоба або стрибати вгору брови. З роками мімічні зморшки на лобі стають все різкішими та глибшими. Ці зморшки пов’язані з роботою потилично-лобного м’яза, що піднімає брови і розширює очні щілини.

Зморшки у зовнішніх кутах очей – так звані «гусячі лапки», мабуть, можна назвати «життєрадісними» мімічними зморшками. Вони, як промінчики, розходяться від зовнішніх куточків очей до скронь і, як правило, пов’язані з частою посмішкою чи сміхом, іноді – зі звичкою мружитися. Оскільки шкіра навколо очей дуже тонка, найчастіше саме тут утворюються перші видимі мімічні зморшки. Крім цього, зморшки у куточках очей можуть виникати у людей, які погано бачать і часто мружаться: у цьому випадку для виключення порушень зору потрібно звернутися до офтальмолога.

Однак, якщо при посмішці невеликі зморшки в куточках очей виглядають досить мило, то постійно присутні на обличчі, глибокі лінії, що йдуть вниз, надають обличчю втомлений і незадоволений вигляд. Утворення «гусячих лапок» пов’язане з напругою кільцевої частини кругового м’яза ока.

Мімічні зморшки в області рота (Періоральні зморшки) – дрібні зморшки між верхньою губою і носом, що утворюються при витягуванні губ трубочкою. Вони також називаються “кисетними зморшками” або “зморшками курця”. Від них часто страждають люди, які мають звичку підтискати губи, пити напої через трубочку, курити. Ментолабіальні складки («зморшки скорботи», «лінії маріонетки») тягнуться від кутів рота вниз до підборіддя, надаючи обличчю похмурого, сумного або незадоволеного виразу. Ще більше це враження посилюється за наявності виражених носогубних складок. У формуванні «зморшок маріонетки» бере участь м’яз, що опускає кут рота.

Методи корекції мімічних зморшок

Усунути мімічні зморшки або зробити їх менш вираженими сьогодні можливо за допомогою ін’єкційних, апаратних та інших технологій. Найпопулярнішим методом корекції мімічних зморшок на сьогоднішній день служать ін’єкції ботулінічного токсину (препарати Ботокс, Диспорт, Лантокс, Ксеомін, Релатокс, Ботулакс і останній з рефайнекс, що з’явилися на ринку). Залежно від локалізації мімічних зморшок ботулотоксин може бути введений у лобову, міжбрівну, параорбітальну, пероральну ділянку.

Для усунення неглибоких мімічних зморшок ефективна техніка мезоботоксу (поверхневий шкірний ліфтинг). Якщо мімічні зморшки поєднуються із загальним старінням шкіри, для їх усунення можуть бути рекомендовані процедури контурної пластики препаратами гіалуронової кислоти. Філери заповнюють міжклітинний простір, надають шкірі додаткову пружність і піднімають шкірну складку, що западає, до рівня навколишньої шкіри. З профілактичною метою, а також за перших мімічних зморшок можливе проведення біоревіталізації, біоармування, плазмоліфтингу, тредліфтингу.

Хорошим доповненням до ін’єкційних процедур служать апаратні методики, що сприяють зміцненню шкіри і тканин, що підлягають: гальванізація, мікроструми, ультрафонофорез, міостимуляція, термоліфтинг. У боротьбі з поверхневими мімічними зморшками ефективно допомагають маски, що пластифікують, креми-міорелаксанти з ефектом ботокса, масаж обличчя, гімнастика для обличчя (фейсбілдинг). При зморшках середньої глибини можуть знадобитися хімічні пілінги, газорідинний пілінг, мікродермабразія, лазерне шліфування шкіри.

Великою популярністю серед жінок користуються засоби миттєвої корекції мімічних зморшок – так звана, пептидна косметика. Ефект від використання подібних коректорів помітний вже за кілька хвилин і зберігається протягом 8-10 годин. Зазвичай вибір на користь такої косметики робиться в тому випадку, якщо потрібно терміново «привести себе до ладу» перед появою.

Вибір оптимальної програми корекції мімічних зморшок є компетенцією дерматокосметолога. Різні процедури можуть застосовуватися як самостійно, і у поєднанні друг з одним. Перед призначенням процедур лікар враховує локалізацію та вираженість мімічних зморшок, вік пацієнта, протипоказання.

Профілактика мімічних зморшок

Враховуючи основні причини появи мімічних зморшок, найдієвішим методом профілактики їх утворення є контроль за вираженням своїх емоцій. Звичайно, це зовсім не означає, що людина не повинна посміхатися чи дивуватися, проте перестати будувати гримаси, мружитися чи хмуритися цілком можливо. Підбір косметики для щоденного догляду за шкірою обличчя та макіяжу повинен проводитись з урахуванням типу шкіри, віку та індивідуальної переносимості. Не варто забувати про важливість захисту шкіри від ультрафіолету, вітру та холоду, необхідності використання сонцезахисних окулярів. Запам’ятайте: добре зволожена, еластична шкіра меншою мірою схильна до утворення мімічних зморшок.

Stg1 archives blackpool remapping and diagnostics.