У всіх стародавніх сакральних навчаннях величезна увагу приділялася силі слова, яка може впливати на хід подій, людей і якісь конкретні ситуації. Адже слово – це якесь електромагнітне колівання, яке відправляє і приймає наш мозок. Приділяючи увагу тому, що ми говоримо, можна змінити свою життя і навколишній світ на краще.

Часто ми задумуємося про те, наскільки велика сила слова? Я, Ліза Пітеркін, філолог, професійний літератор, і зі словом працюю – як скульптор з глиною, художник – з фарбами. Про містичні можливості ” мови Пушкіна ” знаю не з чуток. Ще у студентські години, коли я писала диплом про творчість поета Арсенія Тарковського, мені довелося пережити епізод, якому я досі не знаходжу пояснення.

Арсеній Олександрович помер, коли робота над дипломом підходила до кінця, і одного разу, ще до результату сорока днів після смерті, мені приснився вірш, який вдалося записати одразу після пробудження, поки ще пам’ятала всі чотири строфи. Це був абсолютно не мій поетичний стиль. І безліч містичних подій, що відбулися у той період.

Саме тоді у мене зародився інтерес до стародавніх знань, що дає відповіді на всі питання, які ігнорували послідовники матеріалізму. Саме тоді я зрозуміла, що слово – це якесь електромагнітне коливання, яке відправляє і приймає мозок, і можна спілкуватися зі світом і зі всім космосом за допомогою імпульсів власної свідомості.

Потім я використовувала це відкриття, коли жадала любовного зізнання від близького друга, що не бажав словесно демонструвати мені свої почуття. Я просто змінила у телефонних контактах його власне ім’я на слово “люблячий”, і через кілька днів отримала відверте вербальне підтвердження відповідності імені пережитим емоціям. Мій нелюблячий друг зізнався мені у коханні! Це було подібно до грому серед ясного неба. А я отримала ще одне підтвердження: думка – це енергія, виражена у слові, слово – це еквівалент енергії.

Саме тому я, як письменник, вірю в силу слова. Але не просто набір морфем, складених, як кубики у пірамідці, а частини тієї мови, на якій здійснюється наша комунікація з близькими людьми, яка вберає з молоком матері, на якій ми пояснювали свої найперші потреби. Жодна інша мова не працює так ефективно, як наша власна рідна мова. Саме вона найміцнішим зв’язком з’єднує наш мовний апарат і наш мозок, нашу свідомість і нашу енергію.

Мені як жінці, народженої в Росії, але живу в Канаді, дуже зрозуміло, як саме йде сигнал із мозку, як нервна система реагує на слова, яких немає в генетичній пам’яті. Чужа культура не навчила мене “дієсловом палити серця людей”, хоча мені й там готували кар’єру письменника. Різниця між словами, вимовними рідною мовою, і словами з культури, яка усиновила мене на годину – величезна. А у моїй рідній мові все більше нерідних слів!

Ось, наприклад, що стало звичним слово “менеджер” – які пласти пам’яті предків зачіпає воно? Ніякі! Є ж простий російський еквівалент “керуючий” – ємне слово, що дає повне уявлення про те, кого воно позначає. Корінь “прав” відсилає нас до значень “правлячий”, “має право”. А якщо мати хоча б найменше уявлення про стародавні сакральні слов’янські практики, то можна включити в парадигму і слово “Прав”, що означає “вищі небесні сили”, і “прав” – у значенні “посолінь”, тобто поворот за часниковою стрілкою , до сонця. Це справжнісіньке янське, активне, чоловіче слово. Але ми з легкістю замінили його на енергетичну пустушку, яка лишає нашу мову сили та слави.

Наша духовна порятунок – у збереженні рідної мови. І якщо вже ми не можемо протистояти економічним новаціям, які іменуються не рідними для нас словами, то мову любові, мову інтимного спілкування ми зберегти зобов’язані – щоби наші почуття були повнокровними, щоби ми не розгубили любов як різновид дива чи енергетичного взаємопроникнення!

Крім того, слово, яке у нашій свідомості не пов’язане з предметом чи явищем, стріляє, як холостий патрон. Наприклад, знаєте ли ви, що означає слово “поки”? Звичайно, кожен з вас відповість, що це розмовна форма прощання. Проте мало хто знає, що в японській мові це слово означає одне з найбрудніших лайок. Якби звук слова сам по собі мав певний вплив, ми б інтуїтивно уникали його. Але для нас це слово – нейтральне, воно позбавлене як негативу, так і позитиву. У нашій мові вона існує саме так. Коли народжується звук, відкриваються наші енергетичні центри, більше енергії проходить через тіло, наша сила збільшується.

Не випадково у всіх навчаннях, які використовують практики роботи з енергією, є особлива система вправ, пов’язана з володінням голосом. І не випадково популярні співаки мають таку владу над серцями своїх шанувальників. Але ще потужнішим – сила духовного слова та голос посредника, який здійснює наш зв’язок з Богом, наприклад, голос священика у православному храмі. Молитви та мантри – це найсильніші з погляду енергетики тексти, перевірені досвідом століть

Слово – загадкова субстанція. Воно може бути грізним оружням або спасінням, може вбивати і зцілювати. Яке значення припишуть слову, таку дію воно і матиме. Голос – потужний інструмент для особистої духовної трансформації та для впливу на величезні маси людей. Але звичайний фізичний звук не має справжньої магічної сили, якщо до нього не приєднується сила думки. Тому, щоб слово було не просто вібрацією, яка впливає на наше тіло та енергію, але впливає на подієву сторону нашої життя, ми повинні вкладати в поєднання звуків певний сенс, прийнятий у нашій культурі. Щоб слово стало інструментом перетворення реальності, воно має бути одухотворене, тобто наповнене духом.

Спробуйте вимовляти слова свідомо, вкладаючи в них не тільки звук, але весь ваш духовний багаж і вашу енергію. Підбирайте коханим особливі сакральні імена, які робитимуть їх краще. Адже якщо називати чоловіка “зайчиком” або “котиком”, що можна чекати від цієї тварини? Загалом, будьте мудрими та використовуйте слова – для перетворення реальності. Це можливо! Треба тільки повірити!