Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Музична терапія: найпростіший і найприємніший спосіб лікування
Останнім часом з тієї чи іншої причини зростає популярність нетрадиційних методів лікування. Музична терапія, поряд з арт-терапією, є одним з найпопулярніших варіантів для людини, яка хоче експериментувати з цими новітніми методами.
Опитування, проведене психологами з Університету Дьюка в США, показавши, що люди визначають музичну терапію, як “найлегший і найприємніший варіант лікування: слухаєш музыку і з кожною хвилиною стаєш здоровішим”.
Музична терапія на перший погляд виглядає досить простим методом, насправді це не так. Практично всі фахівці відзначають позитивний вплив музики на здоров’я людини.
Цей ефект уперше згадують стародавні греки. Гомер описавши, як мелодійні пісні допомагали зцілювати рани героїв, а Піфагор брав спеціальні заняття з хорового співу і стверджував, що гармонія в музиці народжує гармонію в душі. Збереглися відомості, що він почав складати лікувальну книгу, в якій знаходилося безліч музичних рецептів, де для лікування певної хвороби була підібрана мелодія.
У Середні століття, знаменитий англійський філософ Роберт Бертон написав спеціальну книгу – “Анатомія меланхолії”, у якій захищає тезу, що музика, безумовно, може бути дуже корисною при лікуванні різноманітних нервних розладів.
У 19 столітті, багато психологів практикували лікування своїх пацієнтів спокійною, розслаблюючою музикою. Але найбільший інтерес до музичної терапії виник у середині 20 століття. Прихильники цього методу стверджують, що музикою можна і потрібно лікувати не тільки нервні розлади, але і багато інших захворювань.
Сьогодні музична терапія набирає дедалі більшої популярності серед напрямків альтернативної медицини. Прихильники цієї терапії діляться на дві основні групи. Більш обережні запевняють, що цілюща сила музики заснована на психічні особливості людини. На їхню думку, наприклад, спокійна класична музика нормалізує артеріальний тиск і сердечний ритм, тому що людина розслаблюється і буквально занурюється у стан покою.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!