Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Ми самі скорочуємо собі сон, і дуже тривожні наслідки
У цій захлеснула світ епідемії – дуже тривожні наслідки, розповівши невролог Метт Вокер у радіопрограмі Всесвітньої служби “Розслідування” (The Inquiry), передає sutura.org.ua
“У 1940-х нічний сон у людей у середньому становив трохи більше восьми годин, а зараз ми спимо по 6,7-6,8 години”, – констатує Метт Вокер, професор нейробіології та психології Каліфорнійського університету в Берклі.
“Таким чином, за якихось 70 років ми втратили 20% свого сну – і це скорочення приголомшує”.
У сучасної дорослої людини – безліч причин, щоб спати менше. Кофеїн, що підтримує бадьорість навіть тоді, коли ми в ній уже не потребуємо. Алкоголь, що розбиває наш сон на фрагменти і пригнічує нормальні сновидіння.
І хоча умови сну в нас покращилися – від різноманітних ортопедичних матраців до свіжого повітря у спальні, – наше бажання все покращити та контролювати парадоксальним чином йде не на користь здорового сну, підкреслює Уокер.
“Почали хоча б з центрального опалення та кондиціонерів. Подумайте: коли сонце заходитиме, температура повітря в природі знижується, а коли сонце встає, знову підвищується. температур, яка повідомляє, коли нам доводиться спати, і в загальному випадку допомагає нам заснути”.
І тепер ще технології. Це вже не просто штучне освітлення, а всілякі електронні пристрої з екранами, що випромінюють так званий синій світ.
“Цей самий синій світ, на жаль, гальмує виготовлення мелатоніну – гормону, який подає вашому організму сигнал до засипання”.
«Крім того, технології стають причиною відстрочки засипання. На північ, наприклад, ми говоримо собі: ну гаразд, відпишу ще одного, останнього аркуша, а потім перевірю ще раз, що там у “Файзбуці”…”
А тепер додайте ще сучасну тенденцію рано вставати. На нас чинять тиск різноманітні економічні та соціальні фактори – тільки щоби ми поменше спали і працювали побільше. Беріть приклад з Дональда Трампа, з Барака Обамі, з Маргарет Тетчер, кажуть нам. Усі вони у якийсь момент твердили, що їм достатньо п’яти годин сна для нормального функціонування… Нормально це?
“На підставі приблизно 10 тисяч наукових досліджень можна зробити висновок, злегка округлі цифри до цілого числа: відсоток людей, які здатні без шкоди для свого здоров’я існувати, віддаючи сну шість і менше годин на день, і нулю”.
Що стосується нічного сну, все менше семи годин веде до наслідків для нашого здоров’я.
“Всі головні хвороби-вбивці у розвинених країнах – Альцгеймер, рак, ожиріння, діабет, депресія – мають прямий і дуже сильний зв’язок із дефіцитом сну”, – констатує він.
Так може бути, нам краще брати приклад із Джорджем Бушем-молодшим, який, як кажуть, навіть у життя президента США лягав спати о 9-й вечора, і кожну ніч спав не менше дев’яти годин?
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!