Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
На боці, животі чи спині: яке положення тіла уві сні найбільш здорове?
Вважається, що зміна пози, в якій спить людина, може бути корисною, якщо є проблеми із хропінням, печія чи проблеми із серцем.
Яке ж положення тіла для сну найздоровіше: на боці, животі, спині чи, можливо, в ембріональній позі? Ми проводимо третину життя уві сні, і поза відіграє велику роль у тому, наскільки добре ми спимо. Більшість людей якось інтуїтивно лягають та просто засинають. Але різні положення для сну мають різні переваги.
Положення на боці – найздоровіше при печії та хропінні. Більшість дорослих людей статистично сплять на боці. Діти засипають у різних позах, але з віком інтуїтивно вважають за краще сон саме в такому положенні – на боці.
- З точки зору медицини для людей із сердечною недостатністю оптимально спати на правому боці.
- Крім того, сон на правому боці є найкращим вибором для людей, які хропуть і страждають апное.
- При печії краще лежати на лівому боці, ця поза може розслабити сфінктер стравоходу.
Недоліки: положення тіла на боці у сні швидко призводить до напруження і не підходить для людей, які страждають від болю в суглобах, спині або м’язах. Крім того, сон на боці сприяє утворенню морщин.
Ембріональна поза. Дослідження показали, що таке положення тіла значно знижує частоту порушень дихання, проте поза ембріона абсолютно не підходить людям із болями у суглобах.
Сон на спині – добре для хребта, погано для тих, хто хропе. Таке положення тіла має найбільшу користь для здоров’я при проблемах з хребтом, спиною чи суглобами. За даними клівлендської клініки, сон на спині полегшує навантаження на хребет за рахунок зменшення навантаження на суглоби. Якщо підкладати подушку під коліна це допоможе підтримувати природний вигин спини, що робить позу більш комфортною. Положення лежачи на спині також менше сприяє утворенню морщин.
Недоліки: сон на спині може посилювати хропіння, апное уві сні чи печію.
Сон на животі – табу для дітей. Лише невеликий відсоток дорослих любить спати на животі, що й зрозуміло: дихати в такій позі важко, їжа в шлунку викликає додатковий тиск. До того ж у такому положенні підвищується частота серцевих скорочень, що може бути особливо проблематичним для немовлят та дітей ясельного віку – для них зростає ризик синдрому раптової дитячої смерті. Американська академія педіатрії категорично не рекомендує батькам дозволяти своїм дітям спати на животі.
Джерело medicalanswers.com.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!