Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Найгірші харчові звички для мозку назвали дієтологи

Найгірші харчові звички для мозку назвали дієтологи

Багато людей, які дотримуються дієти, найчастіше ставлять собі за мету покращити зовнішній вигляд, але часто забувають про вплив харчування на здоров’я мозку. Цьому органу лікарі рекомендують приділяти стільки ж уваги, як і серцю чи кишечнику.

Якщо основу раціону становить нездорова їжа, то в організмі може виникнути запалення, яке призведе до різних проблем, включаючи когнітивні порушення. Експерти назвали найгірші харчові звички, небезпечні для здоров’я мозку.

Виключення вуглеводів

Хоча відмова від цукру в раціоні може позитивно позначитися на здоров’ї мозку, виключати вуглеводи з раціону різко не рекомендується. “Якщо ваше тіло не адаптоване до кетозу, відмова від вуглеводів може призвести до нестабільного рівня цукру в крові та навіть епізодів гіпоглікемії. Це може викликати затуманення свідомості, сплутаність і навіть короткочасну безпритомність”, – пояснив доктор медицини Димитар Маринов.

Надмірне вживання алкоголю

Алкоголь негативно впливає на весь організм, включаючи мозок, розповіла лікар-дієтолог Меліса Мітрі. “Вживання занадто багато алкоголю з часом може вплинути на рівень нейротрансмітерів, які є хімічними посредниками, які допомагають клітинам мозку спілкуватися”, – додала вона.

Пропуск прийомів їжі

Мозок використовує 20% енергії, яку організм отримує з їжі. Коли людина пропускає завтрак, обід чи ужин, організм переходитиме в компенсаторний режим, щоб спробувати виробити глюкозу для мозку та збалансувати рівень цукру в крові до безпечного. Це може проявлятися у вигляді втоми, збудження та нездатності сконцентруватися, пояснила лікар-дієтолог Ліз Віоснік. Для здоров’я мозку важливо снідати протягом години після пробудження, а потім кожні 3-4 години протягом дня.

Багатозадачність під час їжі

Любителі обідати за робочим столом і виконувати при цьому інші функції обманюють свій мозок, змушуючи його втрачати зв’язок зі шлунком. Через це сигнал про ситість не надходитиме, що може негативно позначитися на рівні цукру в крові, додала Віосник.

Недостатнє споживання вітаміну B12

Вітамін B12 захищає нервні клітини і допомагає виробляти нейротрансмітери, пояснила лікар медицини Елізабет Уорд. Симптоми дефіциту речовини включають погану пам’ять, сплутаність свідомості, депресію та здивування. За відсутності лікування дефіцит витамину може призвести до невідворотного пошкодження нервів, додала вона.

Джерело news24.in.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!