Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Найкорисніші та найнебезпечніші напої при застуді та грипі
Коли ви хворієте, вам постійно говорять, що потрібно більше пити. І це дійсно так, адже щоб виздоровити, вашому організму потрібне додаткове кількість рідини. Але що ж у вас має бути у чашці? Деякі напої чудово знімають симптоми застуди та полегшують перебіг хвороби, а деякі навпаки погіршують стан організму. Ось кілька порад щодо того, що варто і не варто пити при застуді та грипі, передає sutura.org.ua
Корисні напитки
Трав’яні та ягідні чаї
Теплі напої заспокоюють запалене горло, усувають закладеність носа, полегшує дихання. Плюс до цього, чашка негарячого чаю підбадьорити вас та покращити настрій. Якщо ви припините свій вибір, наприклад, на корені імбиру, то зможете підтримати свій імунітет. Для отримання більшого ефекту додайте в чай трохи меду – це заспокоїти кашель і допоможе вам заснути.
Тепла вода з лимоном
Запобігає зневодненню організму, полегшує дихання. Також лимон містить велику кількість витамину С і є багатим джерелом антиоксидантів, які прискорюють процес одужання при його регулярному вживанні.
Супі
Легкі супи та бульйони чудово відновлюють сили організму, особливо це важливо в період, коли зовсім нічого не хочеться їсти. Крім того, як показують деякі дослідження, вони зменшують запальні процеси в організмі. Також гарячий бульйон сприяє розрідженню мокротиння.
Небезпечні напої
Ці напої не допоможуть вам впоратися із застудою, навіть вони можуть погіршити ваш стан.
Енергетичні напої
У деяких випадках вони можуть відновити водний баланс, якщо ваш організм дуже зневоднений, але насправді користі від них мало. До того ж вони містять велику кількість цукру.
Пакетовані фруктові соки
На перший погляд, здається, що дуже корисно пити соки під час застуди, особливо дітям, але в них міститься велика кількість цукру. А цитрусові соки ще й можуть викликати роздратування запаленого горла. Якщо ж вашій дитині хочеться соку, можна додати в чашку води пару ложок соку.
Кава та чай
Ці напої не рекомендується вживати під час хвороби, оскільки вони сприяють зневодненню організму.
Алкоголь
погіршує стан організму під час хвороби: може виникнути тошнота, посилитися головний біль і ломота в тілі. Спиртні напої знижують здатність організму боротися з інфекцією. Тому їх вживання варто відкласти до найкращих годин.
Але якщо під час хвороби для відновлення водного балансу і виведення продуктів розпаду вирусів рекомендується обильне пиття, то це не означає, що потрібно випивати протягом дня кілька літрів води. У всьому потрібна міра. Особливо обережними у цьому харчуванні повинні бути люди з почечною недостатністю та цукровим діабетом. Не забувайте проконсультуватися зі своїм лікуючим лікарем!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!