Рослини з антибактеріальною дією менш ефективні, порівняно з фармацевтичними препаратами, передає sutura.org.ua Тому не потрібно відмовлятися від прийому ліків, призначених лікарем. Але натуральні антибіотики допоможуть вашому організму захиститися від шкідливих бактерій, зміцнити здоров’я та прискорити процес одужання.

Базилік. Ця рослина також є популярною приправою до салатів та інших страв. Антибактеріальні властивості базиліку надають фітонцидам, що містяться в його листі та стеблах. Вони здатні пригнічувати ріст кишкової палички, золотистого стафілококу, синьогнійної палички. Базилік як приправа виступає як профілактика кишкових інфекцій. Також ця рослина має протизапальну, сечогінну дію.

Оливкові листя. Ще до нашої ери жителі острова Крит використовували листя оливи для очищення та загоєння ран. Через багато століть вчені з’ясували, що антимікробні властивості оливковим листям надає оливковий поліфенол олеуропеїн. Він перешкоджає розмноженню вирусів, грибків, бактерій та паразитів.

Єхінацея. Сважається, що першими антибактеріальні властивості ехінацеї виявили північноамериканські індіанці. Вони використовували цю рослину для якнайшвидшого загоєння ран. Містяться в ньому речовини підвищують вміст у крові специфічних антитіл, які нейтралізують вируси та бактериї. Вони пригнічують ріст і розмноження стрептококу, стафілококу, кишкової палички, грибків, бактерій, що викликають стоматити. Прийом ехінацеї збільшує продукцію інтерферону, що пояснює її протиірусні властивості.

Часник. Цей овоч з гострим смаком і характерним запахом є на шкірній кухні і використовується як приправа. Ще в XIX столітті Луї Пастер довів, що часник здатний вбивати бактериї. Свіжий чеснок активний проти кишкової палички, золотистого стафілококу, сальмонелі та грибків роду Candida. Такими властивостями він володіє завдяки вмісту фітонцидів. Часник багатий біологічно активними речовинами, які надають протипаразитну, протизапальну та протиірусну дію.

Женьшень. Женьшень є відомим лікарським рослиною. В основному він використовується як загальнотонізуючий кошти. Крім того, препарати на основі цього рослини здатні підвищувати неспецифічну опірність організму до шкідливих впливів різного походження, включаючи бактериї та вируси.

Орегано (материнка звичайна) відома як приправа, яка надає стравам неповторного пряного смаку. При цьому орегано має антисептичну дію. Отримувані з рослини, ефірні олії з високим вмістом карвакролу надають йому здатності боротися з антибіотиками. Траву материнки застосовують при простудних захворюваннях як протизапальний та відхаркувальний засіб, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нервних розладах. Ефірна олія вживають зовні як засіб від зубного болю.

Плоди та листя малини мають антибактеріальну дію по відношенню до стафілококів. Знезаражувальні властивості малині надає міститься в ній саліцилова кислота. Ця органічна кислота має жарознижувальну, потогінну та знеболюючу дію. Ось чому в народній медицині малину широко застосовують при застуді та грипі.