Багато хто з нас стикається з проблемою випадіння волосся, але мало хто знає, чому це відбувається, передає sutura.org.ua

Так що, перш ніж розпочати рятувальну операцію, постарайся розібратися у проблемі.

Лікар-дерматолог, трихолог, к. м. н, дійсний член Асоціації лікарів інтегральної превентивної та антивікової медицини «ПревентЕйдж»

Гормональні зміни

Пологи, переривання вагітності, різка відміна контрацептивів або, навпаки, прийом антиестрогенних препаратів — будь-який з цих факторів може стати причиною різкого випадіння волосся.

Наприклад, під час вагітності кількість жіночих полових гормонів збільшується, відбувається синхронізація фази росту і спокою волосся, і волосся перестає випадати. Зате після пологів рівень гормонів різко знижується, і ти в ужасі збираєш пучки волосся по всій квартирі. Але це пояснюється просто: ти втрачаєш ті волосся, які повинні були випасти під час вагітності. Інший поширений варіант — сильне випадання волосся на тлі прийому гормональних контрацептивів. У цій ситуації тобі варто порадитися з лікарем-гінекологом і, можливо, змінити препарат.

Стресс

Посварилася з бойфрендом, отримала вирок на роботі чи просто не виспалася – це все не на рахунок. Але якщо ти часто «стресуєш» — будь готова до проблем зі здоров’ям. Наприклад, сильний разовий стрес може спричинити різке випадання волосся через 100 днів. А ось при хронічному стресі втрата волосся буде монотонною і постійною.

Сувора дієта

Якщо ти вирішила сісти на нову супердієту, будь готова, що разом із зайвими кілограмами ти можеш втратити і частину шевелюрі. Хто сказав, що знежирені продукти — безпечний спосіб позбутися від лишньої ваги? Між іншим, саме через них порушується вироблення жіночих полових гормонів, які, у свою чергу, відповідають за густі та красиві волосся.

Нестача вітамінів

Цілком ймовірно, що ти втрачаєш волосся через брак в організмі тих чи інших витаминів. Найчастіше мова про витамини групи В — саме їх нестача призводить до сильного випадання волосся. Але перш ніж скуповувати в аптеці всілякі вітамінні комплекси, важливо переконатися, що справа дійсно в цьому. Запишись до лікаря-трихолога, здати необхідні аналізи і тільки потім дій.

Генетика

З генами не посперечаєшся: якщо один із батьків зіткнувся з проблемою випадіння волосся, то в зоні ризику. А нещодавно вчені з’ясували, що генетична схильність може успадковуватися не лише за батьківською (як вважалося раніше), а й по материнській лінії. Тільки без паніки! Найкраще запишися до лікаря-трихолога і займися проблемою вже сьогодні.