Це зовсім не фаст-фуд. Насправді на приготування пішли роки.

Дослідники вивчили понад 4 000 заяв про корисність для здоров’я, використаних виробниками та супермаркетами з метою переконати покупців купувати їх продукцію.

Їх кількість було звужено до 222, які, на думку дослідників, мають під собою наукову основу — і з них було приготовлено «найздоровіше меню».

У нього включений ряд супер-страв — не тільки повноцінний основний прийом їжі, але й безліч додаткових корисних для здоров’я страв та ласощів.

Якщо ви прихильник популярної думки про те, що здорово харчуватися – це нудно, подумайте ще раз.

Це меню обіцяє бути гарним та смачним.

Воно було розроблено вченими незалежної британської організації Центру дослідження їжі Летерхед з використанням 222 залишилися заяв про корисність їжі, правдивість яких підтвердили відповідальні за контроль за харчовою продукцією відомства Євросоюзу.

Оздоровчі компоненти включають жир Омега-3, що міститься в рибі і знижує рівень холестерину, солі фолієвої кислоти, які містяться в хлібі грубого помелу з різних злаків і сприяють функціонуванню мозку і розвитку малюка в утробі матері.

Меню відкриває террин зі свіжою та копченою семгою — вона містить жир Омега-3 та докозагексаєнову кислоту (ДГК), корисну для артерій, серця та мозку.

До нього подається салат зі свіжих овочів з оливковою олією холодного віджиму, воно необхідне для регулювання рівня холестерину в крові. Куряча запіканка з чечевицею та овочами — дуже питна основна страва. Дослідження показує, що воно може легко задовольнити 80 вимог державних органів щодо корисності для здоров’я.

Міститься в ньому протеїн «бере участь у зростанні м’язової маси», а витамин B3 у чечевиці допомагає зменшити втому та покращити «розумову діяльність».

На десерт — бланманже на основі живого йогурту з волоськими горіхами і не містить соусом зі смаком карамелі. Він повинен сприяти травленню, корисний для зубів і регулювання рівня вмісту в крові глюкози.

Повідомляється, що додавання до десерту гуарової смоли допоможе регулювати рівень холестерину, а лактулоза «сприяє кишковій прохідності».

Волоські горіхи — супер-їжа: 30 грамів таких горіхів на день — маленька горсть — «поліпшати еластичність кров’яних судин».

Вчені також включили в меню спортивний напій свого власного виготовлення, що справді може допомогти покращити результати. Серед безлічі його інгредієнтів — поживні мікроелементи: біотин, кальцій, цинк, хромиста бронза, залізо, селен та магній.

Біотин, наприклад, добрий для метаболізму, нервної системи, шкіри та волосся, а кальцій корисний для м’язів та кісток.

Інші рекомендації включають цікаве рішення для тих, хто дотримується дієти, – ягідний шийк, який може замінити прийом їжі.

Серед його інгредієнтів — глюкоманнан, який допомагає втрачати вагу тим, хто дотримується низькокалорійної чи низькоенергетичної дієти.

Для холодних днів або ночей передбачено густий шоколадний напій з вмістом мелатоніну, який допоможе заснути.

Як останній корисний штрих експерти рекомендують таблетки активованого вугілля, які «допоможуть від здуття живота після їжі».

Голова організації доктор Пол Берріман (Paul Berryman) задумував меню як ідеальну для польотів їжу, але тепер каже, що інгредієнти та страви будуть корисні і вдома.

«Ми продемонстрували, що здорова їжа не повинна бути нудною, сказав він. — Ми проводимо тисячі досліджень смаку споживачів щорічно і точно ясно одне: якою б здоровою не була їжа, якщо вона несмачна, продаватися не буде».