Ті, хто дивувався серіал “Секс у великому місті”, напевно пам’ятають, як в одному з епізодів головна героїня Кері допомагала кращій подрузі Саманті впоратися із застудою. Вона готувала їй лікувальний коктейль із фанти, льоду та сиропу від кашлю. Версія рецепту від сценаристів недалека від істини: американці справді лікують горло холодом, вважаючи, що він позбавляє від болю та роздратування. Вони роблять молочні коктейлі на основі мороженого, їдять попсикл (фруктовий лід на паличці) або просто розсмоктують шматочки льоду.

Жителі Франції та Бельгії практично не звертають уваги на кашель та нежить, а температуру 38 градусів зовсім не вважають високою. Будучи застудженими, вони, як і американці, м’яке морожене їдять і п’ють соки з холодильника. Сважається, що організм повинен сам упоратися із хворобою – це підвищує імунітет. І тільки якщо нездужання триває більше п’яти діб, з’являється сенс звернутися до лікарів за рекомендаціями щодо медикаментозного лікування.

У Шотландії популярний рецепт моряків. При застуді та грипі тут вживають гарячий ром зі свіжою м’ятою. Завдяки антисептичним властивостям рому та ефірних олій, що містяться у пряній лікарській рослині, цей напій вбиває вируси та мікроби, знімає напади кашлю і навіть збиває температуру.

У Південній Африці при кашлі та закладеності носа вдихають аромат куркуми, яку попередньо заливають кип’ятком. А потужним народним рецептом від сильної застуди у цьому регіоні вважається мікстура з 0,5 частини меду та 0,5 частини меленого чорного перцю.

У Домініканській Республіці ліками чи не від усіх хвороб є алкогольний напій мамахуана, який вигадали знахарі. Він робиться на основі рому, часникової трави, мильників, кору різних тропічних дерев, лікарських рослин та величезного набору спецій, таких як меліса, гіркий імбір, гвоздика, розмарин, ямайський перець та бадьян. Спектр лікувальних властивостей дивовижної настоянки дуже широкий: вона має в’яжучу, протизапальну, антисептичну та ранозагоювальну дію. Туристи, відпочиваючі у цій країні, можуть вільно придбати набори трав для приготування мамахуані у домашніх умовах. До речі, місцеві жителі називають мамахуану рідкою віагрою, але в даному випадку ми будемо вважати це безпечною побічною дією.

У багатьох азіатських країнах панацеєю від усіх хвороб вважається бальзам “Тигр” (Tiger Balm). Засіб, створений за давньокитайським рецептом на основі камфори, каепутової та гвоздичної олії, ментолу, олії імбиру та кориці, має сильні протизапальні, антисептичні, жарознижуючі та болезаспокійливі властивості. При застуді бальзам втирають у ділянку перенісся, крил носа, шиї та грудної клітки. Також можна додавати його до гарячої води і робити інгаляції.

У Японії готують гаряче питво з перемеленої цибулі-порею та імбиру. Цей коктейль знімає запалення і має антисептичну дію. Для покращення смакових якостей напою японці додають до нього пасту місо. Пити цибульно-імбірний чай слід не лише при застуді, а й для профілактики сезонних захворювань.

У Кореї для зміцнення життєвих сил готують суп із курчам – самгетхан. Загалом, ця страва найбільш популярна літом, особливо коли в країні панує нестерпна спека, але місцеве населення також вживає її при підвищеній температурі під час застуди. Для приготування цілющого супу необхідний наступний набір продуктів: кучеря, клейкий рис, женьшень, корінь елеутерококу, чеснок, китайські фініки, каштани, зелена цибуля, чорний мелений перець і олія. Курча фаршується вимоченим клейким рисом і кусочками каштану, після чого поміщається в кастрюлю з водою. Туди ж додаються корінь женьшеню та чеснок. Суп варитися 50 хвилин без солі та спецій – їх додають у тарілку разом із порізаним зеленим луком безпосередньо перед подачею.