При цьому слід зазначити, що цей лікарський засіб випускається не тільки у формі спиртової настойки. Крім цього, широко використовуються також квіти та плоди рослини, а крім того, сік боярину та екстракти з нього.

У деяких випадках, крім можливості приймати настій рослини, Ви можете готувати відвар на його основі.

Цей лікарський засіб відомо досить давно, і перш за все, по можливості надавати цілющу дію при таких захворюваннях, як:

  1. Аритмію у роботі серця (легка форма).
  2. Розлади нормального функціонування серцево-судинної системи.
  3. Як заспокійливий при нервному напруженні.
  4. Гіпертонія (хвороба підвищений тиск), а також атеросклероз.

Отже, в чому ж полягають користь і шкода настоянки боярину? Давайте розберемося.

Особливості препарату

Основна користь цього рослини та лікарських засобів, зроблених з використанням його частин, пов’язана з основними властивостями боярину. Так, це засіб дозволяє покращувати роботу серця, оптимізуючи його силу та амплітуду, будучи корисним як додатковий засіб при тахікардії, а також знижувати артеріальний тиск, милостиво позначаючись на лікуванні гіпертонії.

Крім того, глід негайно справляється з лікуванням захворювань жовчного міхура та нірок. Крім гіпертонії, атеросклерозу та інших хвороб серця та сосудів, його вживають при діабеті, набряках та ревматизмі. Глід приносити користь після інфаркту.

До речі, крім застосування при лікуванні досить важких захворювань, його відвар або настоянка можуть використовуватися при більш нешкідливих недугах:

  • Безсоння.
  • Переїдання за столом.
  • Надмірний апетит.
  • Нестабільне серцебиття.
  • Це стає, в тому числі, завдяки тому, що глід містить значну кількість вітамінів та інших корисних речовин. У той же час, у його складі є тритерпенові кислоти, а також такі компоненти, як олеановуа та урсолова кислоти. Вони дозволяють покращити кровообіг у судинній системі, у т. ч. у сосудах мозку та стимулює роботу сердечної м’язи. Ці кислоти також володіють певним протиопухлинним ефектом. Не слід забувати і про протизапальну дію.

    Що стосується відвару боярышника, то його нескладно приготувати самостійно, оскільки рецепт досить простий. Отже, що Вам знадобиться, щоб зробити його своїми руками? Перерахуємо основні інгредієнти та дії:

  • Приготуйте 250 мг. чистої води (1 склянка).
  • Плоди боярышника сушеної або свіжої форми (1 ложка).
  • Додайте їх у воду і кип’ятіть протягом 15-20 хв.
  • Потім дайте відвару настоятися на півгодини приблизно півгодини.
  • Дітям рекомендується приймати по 1 чайній ложці, дорослим – по 1 столовій. Цілюща дія, а також користь Ви почнете відчувати вже за кілька днів.

    Застереження та шкоди

  • Увага! Незважаючи на значну користь, яку може приносити це рослина, його властивості ще повністю не вивчені і навіть фахівці не можуть бути на 100% впевнені в тому, наскільки корисним він може бути в тих чи інших обставинах. Саме тому шкода і користь настоянки боярин не можуть бути з повною точністю визначені для кожного людини, враховуючи різні індивідуальні особливості шкірного організму.

    Достеменно відомо те, що його небажано вживати людям, які страждають від гіпотонії. Безумовно, короткий курс прийому не принесе шкоди, проте більш тривалий прийом не рекомендований. Крім того, краще не пити настоянку боярышника, а також відвари та інші препарати на його основі під час вагітності та періоду годування. Відмовтеся від прийому при ваді серця. При тахікардії та миготливій аритмії бажано омежити курс по годині. Також не слід допускати передозування, оскільки при надмірному застосуванні можливе занадто різке зниження тиску.

    У будь-якому випадку перед початком прийому настійно рекомендуємо звернутися до лікаря. Тільки досвідчений фахівець має знання про користь та вред настоянки боярину та зможе дати Вам більш точні рекомендації.