Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Названі корисні та шкідливі властивості курячих яєць
Куряче яйце вважається одним з найкорисніших і поживніших продуктів, завдяки його харчовій цінності. Яйця просто необхідні для здорового збалансованого харчування. Курячі яйця багаті на вітаміни і мінерали; протеїном, який практично повністю перетравлюється організмом, повідомляє sutura.org.ua
Твердження, що яйця не корисні для здоров’я людини через вміст холестерину, вважається застарілим та віджилим. Харчування сучасних курей сильно змінилося, тому змінився склад яєць. Більше того, вже давно відомо, що вміст холестерину в організмі людини безпосередньо не залежить від раціону харчування. Тому добра репутація яєць відновлена. Курячі яйця особливо корисні та поживні для літніх людей, завдяки високому вмісту лутеїну та зеаксантину – це каротеноіди (пігменти), які допомагають протистояти зовнішньому старінню організму.
Курячі яйця часто назначають у профілактичних та терапевтичних цілях, завдяки багатому вмісту питних елементів та вітамінів. Курячі яйця містять такі витамини: вітамін А, вітамін D, вітамін Е, вітаміни групи В, мінералі.
Білок свіжих яєць застосовується при різних запальних захворюваннях, наприклад, при гострому ацидозі (збільшення кислотно-лужного балансу в організмі людини).
Білок сирого яйця не подразнює слизову оболочку шлунка і швидко перетравлюється. Курячі яйця важливо включати до раціону харчування при виразці шлунка чи кишечника. Дуже обережно слід споживати білок при запаленні підшлункової залози.
Курячі яйця легко засвоюються та перетравлюються, містять мало калорій. Енергетична цінність сирого яйця становить 149 ккал. Сирі яйця – дуже ефективний засіб для відновлення голосових зв’язок.
Сирі курячі яйця корисні при хворобах нервної системи. Саме з цієї причини курячі яйця включають у раціон людей, що страждають на хвороби нервної системи. Також при профілактиці та лікуванні людей, чия робота пов’язана з впливом нейрогенних промислових хімікатів (ртуть, миш’як).
Поєднання лецитину та залізу в яйцях сприяє поліпшенню кровотворення. Ще один плюс на користь курячих яєць – підтримання в нормі артеріального тиску. Останні дослідження доводять, що яйця допомагають скинути вагу, не наносячи шкоди організму. Курячі яйця покращують роботу легенів, також борються з бактеріями, та знижують ризик ракових захворювань.
Курячі яйця гарні не для всіх, є маленький відсоток людей, чий організм не здатний переварити яйця. У деяких дітей виникає алергія на курячі яйця, найчастіше подібна проблема з часом проходить. У деяких випадках алергія супроводжує людей протягом усієї життя.
Деякі лікарі стверджують, що не можна їсти яйця частіше за три рази на тиждень, тому що підвищується рівень холестерину в крові. Споживання занадто великої кількості курячих яєць може призвести до порушення обміну речовин.
Куряче яйце складається з жовтка та білка. Яєчний білок містить амінокислоти, необхідні для розвитку та функціонування організму людини. Білок містить 17 ккал (енергетична цінність білка становить приблизно четверту частину повної енергетичної цінності яйця). Курячий білок складається з: 85% води, 0,3% жирів, 0,7% вуглеводів, ферментів (протеаза, дипептидазу, діастазу) та вітамінів групи В. Яєчний жовток також містить білки, жири, вуглеводи, кальцій, залізо, магній, цинк, витамини А, Е, і Ст. Жовток середньої величини містить 2,7 г – білків, 0,61 г – вуглеводів та 4,5 г – жирів.
Яєчний білок містить 210 мг холестерину. Останні дослідження показали, що яєчний холестерин балансується (нормалізується) лецитином. Саме тому яєчний холестерин нешкідливий для організму людини.
Деякі дієтологи вважають курячі яйця шкідливими для здоров’я через вміст холестерину. Але слід пам’ятати, що холестерин необхідний організму в помірних дозах, щоб регулювати роботу серцево-судинної системи. Крім того, останні дослідження показали, що помірні дози холестерину не шкодять здоров’ю організму і не викликають негативних наслідків.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!