Відчуття болю у спині приносить не тільки дискомфорт, але й часто повністю змушує перейти на постільний режим. Традиційні методи боротьби з таким болем – масаж та знеболюючі засоби – не завжди дають результат, надаючи лише тимчасове полегшення.

Малорухливий спосіб життя

Як не дивно, але звичка тривалий час (більше 13 годин на день, включаючи нічний сон) пролежувати перед телевізором або з книгою негативно відбивається на нижньому відділі хребта – м’язи в області це слабшають і не можуть повноцінно підтримувати спину при ходьбі.

Необхідність багато годин проводити сидячи, навпаки, перевантажує нижній і верхній відділ хребта, звідки виникає біль, іноді сильний, шиї та впопереку.

Порада. Щороку по 5-10 хвилин проробляйте невеликі вправи на розтяжку м’язів спини – нахилі тулуба вліво-вправо, вперед-назад. Щоб розігнати дах в області малого тазу, робіть присідання та випади по черзі шкірною ногою вперед.

Алкоголь і куріння

Звучить банально, але біль у спині стає наслідком вживання алкоголю та куріння. Обидві ці звички порушують нормальну циркуляцію крові, від чого страждають, зокрема, хребет, міжхребетні диски та м’язи спини. Тому, крім здатності збільшувати болючі відчуття, вони ще стають їх причиною.

Порада. Вживайте на тиждень не більше 50 мл етанолу. При неможливості різкого відмови від куріння зменшуйте кількість викурених сигарет. Бажано зробити УЗД судин – шкідливі звички збільшують ризик та прискорюють розвиток атеросклерозу.

Захворювання ШКТ і карієс

Звучить дивно, але так і є. Через особливості будови тіла, при виникненні болю в одному з органів, больові імпульси можуть передаватися по нервних закінченнях зовсім в іншому місці. Тому захворювання шлунково-кишкового тракту та ротової порожнини можуть «відстрілювати» як у шийному, так і поясничному відділах спини.

Порада. Для початку, якщо немає відчутних проблем з шлунком і зубами, спробуйте змінити свій раціон харчування. Включіть у нього побільше клітковини (овочів та фруктів) та кисломолочних продуктів. Можливо, з налагодженням травлення та нормалізацією мікрофлори кишечнику та ротової порожнини підуть і болі в спині.

Стреси та депресія

Всім відомо, що нервні перенапруження, тривожність, нудьга і депресивні стани здатні спровокувати важкі захворювання, адже негативні процеси в нервній системі заодно вносять «корективи» з гормональної системи і роботи імунітету. Болі у спині – не виключення. Внаслідок стресів виникає перенапруження м’язів.

Порада. Найкращим методом боротьби з такими болями медики визнають йогу та медитацію. 15-20 хвилинні заняття дадуть результат уже наступного дня.

Посилені тренування

Сважається, що фізичні навантаження позитивно впливають на стан спини. Це так, за умови, що навантаження розумні. Надлишкові ж тренування, підйом великих тягарів або неправильне виконання управи викликають перенапруження м’язів, зміщення міжхребцевим диском і можуть призвести до повного знерухомлення.

Порада. Не ігноруйте біль у спині: крепатура у м’язах проходить протягом 2-3 днів, а більш тривалі неприємні відчуття вже є сигналом про необхідність відвідати лікаря та зробити рентген.

Делікатні захворювання

Такі інтимні хвороби, як цистит, простатит або сечостатеві інфекції часто виявляють себе як ноющі болі в області попереку та крижів – больові імпульси передаються по нервних закінченнях до органів малого тазу.

Порада. При появі сумнівних виділень, різей при сечовипусканні або невідступному 3-4 дні болі внизу спини вирушайте до уролога чи гінеколога. Неліковані вчасно захворювання сечостатевої системи швидко переходять у хронічну форму та важко піддаються лікуванню.

Остеопороз або рак

Серйозні захворювання, зокрема, розвиток опухолей або погіршення щільності кісток, також виявляються «прострілами» та «ниттям» у спині. У таких випадках біль не відрізняється особливою інтенсивністю і зверне на себе увагу «змором».

Порада. Не поскуптесь пройти обстеження на томографі. Сучасні можливості КТ та МРТ допомагають виявити складні захворювання на ранніх стадіях, коли вони ще піддаються лікуванню.

Жіноча сумочка

Тривале носіння на одному плечі важкої сумки або рюкзака може позначитися на стані верхнього або середнього відділу хребта. Все це провокує порушення кровообігу та роботи стабілізуючих м’язів.

Порада. Намагайтесь рівномірно розподіляти вес на обидві руки. Не виробляє звичку носити сумку на один бік — міняйте плече кожні півгодини.