За даними РАМН, 80% різних хворих зверталися до народних нетрадиційних цілителів, повідомляє sutura.org.ua Дослідження показує, що це нікому не допомогло, а багатьом коштувало життя. І чим хвороба серйозніша, тим народніші засоби небезпечніші.

Цибулю і чеснок

При застуді часник куди тільки не радять — і до носа, і до рота, і розвісити по кімнаті, як від вампірів. Однак сучасна медицина не довела ефективності цибулі та часнотерапії. При якій би то не було інфекції часник марний, і навіть з етичних міркувань шкідливий для людини. Більш того, сучасні дослідження не підтверджують і ефективності часнику для зниження холестерину, хоча на цьому вже побудовано виробництво харчових добавок на основі чесноку.

Дихання над картоплею (і т.д.)

На медичному мовою подібний метод називається «паровою інгаляцією», але в народному варіанті він виглядає швидше як шаманська практика. Багато радянських дітей пам’ятають, як їх садили над кастрюлею і накривали голову рушником. У цю кастрюлю текли ріки поту та слизових виділень, що вважалося важливим ознакою ефективності лікування, а роздратування шкіри і навіть опіки не приймалися до уваги. Звичайно, прогрівання використовують у фізіотерапії, але використовують для цього особливі лампи. А інгаляції у сучасному світі прийнято робити спеціальним компрессорним апаратом.

100 грам горілки з перцем на ніч

Засіб, яким особливо пишається російський мужик. Горілка, безперечно, має аналгетичний ефект. Крім того, горілка створює помилкове відчуття тепла, а з перцем ще й відволікає увагу від хвороби. А якщо зранку випити ще сто і т. д., як багато хто робить, то хвороба пройде непомітно. Але не варто забувати, що міцний алкоголь пригнічує імунну систему. Лікарі, втім, не проти теплого вина як додатковий засіб лікування.

Пропаритися в лазні

Банька взагалі при багатьох хворобах дуже небезпечна, в тому числі і при грипах, ГРВІ і т.д. звичайно, нагріти собі до такої температури, що помре вирус, неможливо. Лікарі навіть після хвороби рекомендують у хлопця не ходити кілька днів.

Молоко з боржомі та інші гарячі коктейлі

Кожен лікар при рекомендаціях з лікування ГРВІ завжди говоритиме заповідні слова: «тепле пиття». Це означає не гаряче. Гаряче вредно при ГРВІ, тому що додатково дратує слизові. При цьому в народній медицині гаряче питво має бути на основі молока: з медом, з маком, з «Боржомі». Все це використовується для пом’якшення болю горла та кашлю. Але молоко як інгредієнт, тим більше з олією, тут зовсім не обов’язково. І навіть не дуже корисно, тому що це важкі для шлунку варіанти лікування. Полезно тепле питво на основі води: морсі, соки, чай і т.п.

Гірчичники та банки

Ефективність цих засобів, а також їх похідних — грілок, теплих компрессів, жирових обмоток тощо у радянський час не оскаржувалася і класичною медициною. Нічого, що хтось помирав від розриву серця при перегріві. Насправді ці методи — не більше, ніж так звана «відволікаюча терапія», яка теоретично знижує хворому страждання, переводячи увагу на процес лікування та замінюючи біль у горлі болем травмованої шкіри. Особливо небезпечні банки, — сучасна медицина їх дуже не рекомендує через небезпеку необоротного порушення кровообігу в підшкірній клітковині.

Полоскання гасом

Цей дивовижний рецепт, як не дивно, до цих пір користується чималою популярністю, наводиться як панацея від ларингітів, фарингітів і т.п. . Але так само ці бактерії можна було б вбити киплячою олією. Це авіаційне паливо спалює не лише слизову горла, а й трахеї, стравоходу та все, куди потрапити.