У спекотну погоду виникає загроза розвитку теплового удару. Щоб уникнути цього, необхідно дотримуватися певних заходів, повідомили медики та озвучили їх, інформує sutura.org.ua

За словами лікарів, тепловий удар супроводжується помітним підвищенням температури тіла, а також нудотою, слабкістю та напівобморочним станом.

Якщо з’являються перші ознаки, експерти настійно рекомендують негайно переміститися до прохолодного приміщення.

Особливо небезпечна спека вище 35 градусів, а підйом температури вище 30 градусів, особливо в регіонах із високою вологістю, також може становити серйозну проблему.

Для того, щоб убезпечити собі від неприємних наслідків, фахівці рекомендують у спекотну погоду носити просторий одяг, головні убори та сонячні окуляри. Також слід обов’язково використовувати крем для загару, бажано із захисним фактором SPF 50+. Інакше є ризик розвитку меланоми.

Найголовніше – це пити достатню кількість води, не менше 2,5-3 літрів. Під час активних фізичних навантажень слід додатково випивати близько 600-900 мілілітрів на годину, щоб уникнути серйозних ускладнень, пов’язаних із тепловим ударом. Пити можна столову воду, не сильно мінералізовану, а також чай. Але слід уникати пива та газованих напоїв — вони не втамовують жажду і містять цукор, підкреслили медики.

Крім того, фахівці радять людям із хронічними захворюваннями обмежувати перебування на вулиці.

Краще взагалі не виходити з дому в спеку. Рекомендується встановити кондиціонер так, щоби потік холодного повітря не спрямовувався прямо на людину, а охолоджував кімнату.