Що таке “тихий” інсульт і чому він має таку назву?

При інсульті відбувається розрив одного із судин головного мозку (геморагічний інсульт) або порушення його прохідності (ішемічний інсульт); як наслідок, переривається струм крові до частини мозку.

При “тихому” інсульті кровообіг порушується у тих відділах головного мозку, які не відповідають за вітальні функції (рух, мова). Коли це трапляється, симптоматика відсутня повністю або прояви настільки незначні, що люди просто не звертають на них уваги.

Однак навіть за відсутності клінічної картини “тихий” інсульт може завдати серйозного пошкодження, яке в результаті призведе до порушення пам’яті та деменції. Також збільшується ймовірність виникнення масивного ішемічного чи геморрагічного інсульту.

Тривожна статистика

Дослідження демонструє тривожні цифри: у США щорічно реєструється близько 12 мільйонів інсультів, з яких 11 мільйонів є безсимптомними. Найчастіше вони залишаються непоміченими, проте збитки, завдані “тихим” інсультом, можуть бути діагностовані за допомогою МРТ або інших візуалізаційних обстежень. Дослідження, яке вивчало людей середнього віку без інсульту в анамнезі, показало, що у 10% з них є ознаки пошкодження головного мозку, характерні для інсульту.

Як можна запобігти інсульту?

Ви можете вжити певних заходів для зниження ризику інсульту:

контролюйте рівень артеріального тиску;

підтримуйте нормальний рівень холестерину у крові;

контролюйте рівень глюкози у крові;

киньте курити;

займайтеся фізичною активністю;

збагатіть ваш раціон овочами, фруктами, цільнозерновими продуктами, ізбавтеся від продуктів з високим вмістом жиру, цукру та солі;

якщо ви страждаєте від ожиріння, скинути зайві кілограми і намагайтеся підтримувати нормальну масу тіла;

зверніться до лікаря при виявленні симптомів, характерних для інсульту (запаморочення, порушення м’язової координації, сплутаність свідомості, зорові порушення).