Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Небезпечні міфи про родинки, загар і меланомі
Найпоширеніші питання про родимки, з якими потрібно тримати руку на пульсі, передає sutura.org.ua
Небезпечні тільки великі та темні родинки
Злоякісна опухлина під час зародження часто виглядає як звичайна родимка. Лікарі радять пройти огляд у онколога чи дерматолога в медичній установі, якщо на вашому тілі більше 50 родинок. У групу ризику потрапляють світлошкірі, блакитноокі та руді люди, а також ті, у кого на обличчі ластовиння. Темні плями на очному яблуці, схожі на родинку, — привід терміново записатися до офтальмолога. У більшості випадків вони нешкідливі, але деякі є злоякісним ураженням ока.
Меланоми частіше з’являються на обличчі та руках
Помітити дивні родинки на руках та обличчі простіше. Але, за статистикою, у жінок меланоми найчастіше з’являються на ногах, а у чоловіків — на спині. Лікарі радять приділяти увагу родинок на місцях зіткання з одягом або взуттям через підвищений ризик їх пошкодження. Ймовірність виникнення меланоми підвищується зі шкірним сонячним опіком, особливо якщо вони здобуті в ранньому детстві. Враховується і генетичний фактор: якщо у найближчого родича виявили меланому, найімовірніше, вона з’явиться і у вас.
Видаляють тільки небезпечні родимки
Лікарі швидко удалятимуть будь родинку, якщо вона вам заважає фізично або виглядає естетично непривабливо. Наприклад, якщо ви боїтеся пошкодити її одягом або вона виглядає негарно на обличчі. Це є абсолютно безпечним для здоров’я. Головне — удаляти батьківщину лише у медичному закладі, де її спрямовувати на гістологічне дослідження. Так виключається шанс випадково пропустити утворення, яке почало перетворюватися на меланому та могло дати метастазі при неправильному видаленні.
Темношкірим не потрібний сонцезахисний крем
Люди зі смаглявою та темною шкірою не перебувають у групі ризику: їхня шкіра стала результатом еволюції. Так природа намагається захистити людину від шкідливого впливу ультрафіолету. Але, на жаль, людям ще далеко до африканських слонів, які несприйнятливі до шкідливих променів сонця завдяки щільній шкірі та особливим генам. Тому навіть темношкірим людям потрібно користуватися сонцезахисними засобами, носити головні убори, а в деякі дні і зовсім уникнути перебування на сонці. На темній шкірі складніше відрізнити здоровий рум’янець розвивається від сонячного опіку.
Багато батьківщин і веснянок з народження — це не привід для занепокоєння.
Існує синдром множинних диспластичних невусів, коли все тіло вкрите родимками. Будь-яка з них здатна перерости у меланому. Таким людям рекомендується проходити огляд з використанням відеодерматоскопу. Він фотографує шкіру і дозволяє відстежити появу нових родинок, а спеціальний об’єктив для флуоресцентної діагностики відрізнити патології від здорової шкіри. Люди з веснянками теж уразливі перед УФ-лучами. Такі пігментні плями не містять великої кількості клітин, що виробляють меланін, тому їхній колір блідіше, ніж у родинок. Людям з веснянками рекомендуються креми із захистом від сонця більше 35 SPF. Більшість родимих плям не становитиме опасности, але щоб виключити ризик мутації, краще пройти обстеження у лікаря і наносити сонцезахисний крем, якщо цей ділянку шкіри відкритий.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!