У багатьох західних країнах це гасло особливо близько прийде до серця матері. Наприклад, у Швеції, Франції, ФРН діти до 7 років взагалі не знають смаку цукру. Завдяки цьому вони худі, здорові, сильні, неприйнятливі до хвороб і мають прекрасні, здорові зуби.

Небезпечний цукор для здоров’я або корисний.

Батьки не шкодують для дітей конфет, але будь-який зубний лікар підтверджує: навіть молочні зуби у дітей страждають на карієс. І боліють вони майже всіма дитячими хворобами, і майже всі повні, відгодовані, а це, на жаль, залишається звичайно на всю життя. Пенсіонери зі здоровими зубами у нас – рідкісне виключення. Так що може бути дійсно потрібно прийняти гасло: “Сахар – це отрута”? І все-таки. . .

І все ж, коли не спитися, ложечка цукру чи солодкої настоянки на травах часом діють краще, ніж фармацевтичні снодійні засоби. І все ж, повторимо, коли ми падаємо від втоми, наприклад, під час походу в гори, кусочок цукру, витягнутий з кармана і медленно тане в роті, майже відразу повертає сили.

Ми вже знаємо, що цукор, минаючи обмін речовин, прямо перетворюється на енергію, що він швидше за все живить не тільки м’язи, але і мозок, так що не завжди він, “яд”, але його надлишок дійсно може бути згубним. У багатьох фруктах, у фруктових та овощних соках (не підсолоджених) досить багато цукру. Вважається, що цієї кількості повинно вистачити не лише дітям, а й дорослим. Дітей годі й привчати до цукру, але що робити зі дорослими, які «люблять» солодощі?