Результати досліджень показали, що недолік сну у дітей у дошкільному віці призводить до посилення гіперактивності та зниження здатності до концентрації уваги у дитячому садку. У той же час гіперактивність та дефіцит уваги у дітей не впливають на тривалість сну.

Дослідження

У дослідженні взяли участь 6860 дітей дошкільного віку. Дані збирали з моменту народження дитини до вступу до дитячого садка і на протязі години, проведеної там.

Сукупну тривалість нічного сну поважали, виходячи з опитувань батьків про годину засипання та ранкового підйому, які проводяться кілька разів за годину дослідження. Також батьки оцінювали поведінку своїх дітей за рівнем уважності та гіперактивності.

Результати

Діти, що страждали на дефіцит сна, виявляли підвищену активність і знижену уважність порівняно з однолітками з нормальним сном.

Ці результати дозволяють припустити, що діти, недостатньо сплячі та відпочиваючі, можуть знаходитися в групі ризику щодо розвитку розладів поведінки, що виявляються гіперактивністю, імпульсивністю, відсутністю посидючості та проблемами з концентрацією уваги.

Результати попередніх досліджень також показали, що регулярний час відходу до сну позитивно позначається на поведінці дітей у віці чотирьох років. Більш рання година засипання також сприятливо позначається на поведінці дітей, схильних до гіперактивності.

Згідно з дослідженнями, синдром дефіциту уваги та гіперактивності рідко діагностують у дошкільному віці. Тим не менш перші прояви розвивається СДВГ з’являються рано.

Розлади сну, труднощі із засинанням, часті пробудження нерідко відзначають у дітей та підлітків із СДВГ. Проте встановити причинно-наслідковий зв’язок між порушеннями сну та СДВГ вченим поки що не вдалося.

Більш тривалі дослідження допоможуть з’ясувати наявність та особливості взаємозв’язку між гіперактивністю та сном.