Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Нічні кошмари пов’язали з підвищеним ризиком серцевих захворювань
Нове дослідження, опубліковане в Європейському журналі серцево-судинних захворювань, психологічних розладів та безсоння, показало, що серцеві пацієнти, які відчувають труднощі зі сном чи щотижня видять кошмари, схильні до депресії чи тривозі.
Зокрема, в дослідженні говориться, що психологічний стрес і безсоння пов’язані з розвитком та прогресуванням серцевих захворювань. Тривожні сни, у свою чергу, можуть бути ознакою того, що пацієнти потребують додаткових профілактичних заходів.
“Наше дослідження показує тісний зв’язок між депресією, тривогою, безсонням та поганими сновидіннями у пацієнтів із сердечними захворюваннями”, – сказав автор дослідження Такасі Коно з університету Кейо в Японії. При цьому він додав, що вивчення мало наглядовий характер, через що причинно-наслідковий зв’язок пояснити не вдалося.
Однак, за словами вченого, очевидна двонаправленість у цьому харчуванні. “Іншими словами, депресія, тривога та безсоння можуть викликати кошмари, а кошмари можуть призвести до депресії, тривоги та безсоння”, – додав Коно.
Відзначається, що в дослідженні брали участь 1233 пацієнти, госпіталізовані з різними серцевими захворюваннями до університетської лікарні Кейо. Їх середній вік становив 64 роки, 25% випробовуваних були жінками. За результатами дослідження їм неприємні сновидіння снилися частіше, ніж чоловікам.
Також з’ясувалося, що майже 15% пацієнтів пережили щонайменше один кошмар на місяць, і 3,6% побачили один кошмар на тиждень, що визначається як часті кошмари. Близько 45,9% пацієнтів повідомили про безсоння, 18,5% мали депресію, 16,9% відчували тривогу та 28% задихалися під час сну.
Часті кошмари не були пов’язані з сердечними препаратами і порушенням дихання у сні, але були пов’язані з депресією, тривогою та безсонням. Крім цього, пацієнти зі щотижневими поганими сновидіннями у п’ять разів частіше страждали на депресію, у п’ять разів частіше відчували тривогу і у сім разів частіше страждали безсонням.
“Поширеність кошмарів та частих кошмарів серед населення в цілому, про яке повідомляють інші групи, аналогічна такій у кардіологічних пацієнтів у нашому дослідженні”, – сказали дослідники. Вони додали, що кошмари можуть бути попередженням про сховані психологічні проблеми чи проблеми зі сном, які необхідно усунути, щоб уникнути нових чи погіршуються проблем із серцем.
Джерело sutura.org.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!