Прогнози британського центру дослідження раку кажуть, що половина народжених у 1960-х наймовірніше захворіє на рак, тоді як у нинішніх дітей цей показник значно вищий.

За словами експертів в онкології, нова статистика точніша за раніше озвучений ризик одного до трьох.

Значне збільшення ризику онкологи пояснили збільшенням очікуваної тривалості життя і тим, що рак набагато ймовірніший у похилого віку. Крім того, внесок у погіршення статистики викликаний факторами способу життя – курінням, алкоголем, зростаючим рівнем ожиріння та змінами у процесах протікання вагітності.

British Journal of Cancer опублікував прогноз, за ​​яким покоління чоловіків, народжених після 1960-х, має 53,5% шансу захворіти на рак, тоді як у попереднього покоління він становив 38,5%. У жінок ці цифри змінилися з 36,7% до 47,5%.

Автор дослідження, професор Пітер Сесьєні з Лондонського університету королеви Марії, зазначив: “Рак – це хвороба людей похилого віку, понад 60% випадків діагностується у людей старших 65. Якщо люди живуть досить довго, більшість рано чи пізно захворіє на рак”.

Тим не менше, вчені відзначають, що 4 з 10 випадків онкозахворювань можна запобігти, ведучи здоровий спосіб життя. Крім того, показники успішного лікування зросли вдвічі з 1970-х.