Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Обезпека, що причаїлася у вашому матраці
Ви коли-небудь задумувалися над тим, скільки годин проводите в постелі? Для деяких людей це навіть більше ніж вісім годин на день. І ми ж не тільки спимо в постелі – ми також дивуємося телевізор, працюємо на ноутбуці чи валяємось із коханим людиною. У нашому будинку немає іншого предмета, який мав би такий частий контакт із нашим тілом.
Отже – опасності вашого матраца
Щоразу, коли ми лягаємо в постіль, ми піддаємося впливу хімікатів, алергенів, цвілі, бактерій та паразитів. А ще багато з нас лежать або на дуже жорстких, або на дуже м’яких матрацах. І навіть коли результат цього стає помітним, ми часто не пов’язуємо його з істинною причиною – матрацом, на якому ми проводимо близько третини нашої життя.
1. Бактерії та вируси
Старі матраци можуть бути справжніми інкубаторами для бактерій та цвілі. Дослідження показало наявність у старих матрацах ентерококів, стафілококів, норовірусів і навіть метицилінрезистентного золотистого стафілококу. Ці бактерії можуть викликати серйозні захворювання у людини, багато з яких не піддаються лікуванню антибіотиками. Загальне правило: купувати новий матрац кожні сім років.
2. Пилові кліщі
Ви знаєте, що в середньому у матраці утримується від 100 000 до 1,5 млн пилових кліщів? Вони люблять вологу і теплу атмосферу, яка розташовується між кулями тканини, і харчуються крихітними лусочками відмерлої шкіри, які ми втрачаємо щодня. Самі по собі кліщі не небезпечні для людей, але їх виділення можуть викликати алергію у деяких людей. Це особливо небезпечно для астматиків і може спричинити утруднення дихання. Щоб знизити кількість пилових кліщів у вашому матраці, регулярно пилососьте його за допомогою НЕРА-фільтру.
3. Воші
Ще один небажаний гість у постелі – це воші. Якщо після пробудження ви виявили дрібні укуси та червоні крапки, то, швидше за все, у вас у матраці завелися воші.
4. Постільні клопи
Ці крихітні живі істоти люблять жити у людських ліжках. Хороша новина: вони не переносять захворювання. Але це зовсім не означає, що від цього ваша життя буде комфортніше. І якщо вони оселилися у вашому матраці, то кусатиму вас до 500 разів за ніч! Укуси можуть викликати сильний зуд і навіть провокувати появу екземи. Обприскування спиртовмісними спреями допоможе їх позбутися.
5. Токсичні хімічні речовини
Сучасні матраци роблять із вогнетривким покриттям, що, безперечно, може врятувати вам життя при пожежі. Проте хімічні речовини. які при цьому використовують, потенційно небезпечні для людини і містять такі сполуки, як формальдегід, борна кислота та модакрил. Ці речовини можуть викликати алергію і навіть рак. Добре відомо, що формальдегід здатний викликати кашлюк і біль у грудях.
Згодом речовини, що надають вогнетривкі властивості, розпадаються і вступають у реакцію з іншими речовинами, що містяться в матраці, а також випаровуються та відруюють організм. І хоча багато медиків вважають, що вміст хімічних речовин у матрацах на рівні норми, краще все-таки звернути увагу на вироби з використанням органічних речовин. Крім того, більшість виробників гарантують своїм товарам максимальну захист від вогню.
6. Цвіль
Є люди, яким подобається спати при свіжому повітрі, тому вони залишають вікна відчиненими навіть зимою. Однак при цьому може виникнути інша проблема: холодний повітря конденсується на внутрішній стороні матраца і призводить до його увлажнення. Це створює прекрасну живильну среду для розвитку цвілі. Цвілеві суперечки можуть викликати головний біль, кашель та напади астми. Щоб уникнути цього, провітрюйте свій матрац, щоб він залишався сухим. Якщо ж у матраці вже завелася цвіль, то єдиним правильним рішенням буде купити новий.
7. Пінні матраци
Матраци з ефектом пам’яті стають дедалі популярнішими. Проблема в тому, що поліуретанова піна, яка дозволяє зберігати форму тіла, містить багато хімічних речовин. У багатьох країнах виробники не зобов’язані зазначати всі речовини, які були використані при виготовленні матраца. Тому там може виявитися метилбензин – з’єднання, яке може спричинити серйозні пошкодження нервної системи та призводити до запаморочення, головного болю і навіть втрати свідомості.
Як видно, матраци не завжди бувають безпечними. Але якщо ви виберете собі правильний виріб і будете за ним належним чином доглядати, то ризик для здоров’я істотно зменшиться. Підбираючи собі новий матрац, зверніть увагу на його пружність. Нижня частина повинна бути більш жорсткою, щоб утримувати на потрібному рівні стегна та ноги, а верхня частина – більш м’якою, щоб тіло трохи потопало в ньому. Адже якщо простежити і за такими промовами, то можна уникнути також проблем зі спиною.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!