Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Облисіння

Облисіння

Причини облисіння у чоловіків

Облисіння або, як його називає офіційна медицина, алопеції можна уникнути, якщо вчасно помітити проблему і почати лікування. Однак, більшість чоловіків або не обертають увагу на що починається облисіння або не вірять у те, що з проблемою можна успішно боротися. Успіх лікування проблеми, звичайно, багато в чому залежить від причини, що викликала облисіння. Причини можуть бути самими різними.

Облисіння, наприклад, може передаватися у спадок, і в цьому випадку говорять про андрогенетичному облисінні, яке викликають андрогени – дигідротестостерон і тестостерон – і спадковий ген, що викликає втрату волосся. Для облисіння, що виник по спадкових причин, характерно прояв по досягненні людиною статевої зрілості практично в будь-якому віці. Густота і тривалість фази росту волосся зменшується, в результаті чого скорочується волосяний покрив на скронях. При цьому збільшується кількість тих волосся, що знаходяться в так званій фазі відпочинку, але вони стають все більш схильними до випадання внаслідок самих різних зовнішніх впливів. Для андрогенетичного облисіння характерне зменшення стрижнів волосся в довжині і діаметрі, в результаті чого волосся тонкі стають світлішими. Проявляється андрогенне облисіння за наявності достатньої кількості андрогенів, при цьому може бути успадковано як від матері, так і від батька.

Ще одна поширена причина облисіння – це стрес, який, маючи сильний і тривалий характер, провокує звуження судин шкіри голови, в результаті чого через якийсь час, як правило, через кілька місяців починає облисіння з причини недостатнього харчування волосяних фолікулів. Часто облисіння виникає як реакція організму на певні ліки. Серед ліків, побічним ефектом яких може бути облисіння, називають сечогінні препарати, аспірин, а також антидепресанти і ще цілий ряд медикаментів. Саме тому не варто займатися самолікуванням, зловживаючи нешкідливими, на перший погляд, препаратами. Перед тим, як починати прийом нового препарату, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Ще один вид облисіння – аутоімунне облисіння, при якому волосяні фолікули стають ворожими тілами для організму людини і він намагається від них позбутися. Це найзагадковіший вид облисіння, оскільки досі більш-менш не ясні причини його виникнення. Але передбачається, що схильність до такого виду облисіння також може передаватися у спадок. Крім того, допускається можливість, що алопеція з аутоімунним походженням може бути спровокована інтоксикацією організму.

Причиною облисіння можуть стати порушення в роботі щитовидної залози і в цілому залоз внутрішньої секреції. У разі таких порушень, при гіпофункції щитовидної залози алопеція зазвичай локалізується на потилиці, на лобі або в області брів. Сухість волосся, їх тьмяність і порідіння може стати наслідком слизового набряку щитовидної залози. При атрофії залози волосся починає посилено випадати. Найчастіше це відбувається в похилому, старечому віці. Причиною облисіння може стати і звичайне збільшення щитовидної залози.

Облисіння можуть спровокувати шкідливі звички, такі, як куріння. За результатами спеціальних досліджень, курці лисіють набагато частіше некурців. Відбувається це з тієї причини, що волосяний мішечок руйнується в результаті порушення циркуляції гормонів і крові в шкірі взагалі і в волосистої частини голови зокрема, а це веде до посиленого вироблення жіночого гормону і до облисіння. Існує, звичайно, і ряд інших факторів, якими може бути спровоковано облисіння, але розібратися з ними допоможе тільки фахівець-трихолог. Якщо виникла така проблема, слід не зволікати з візитом до лікаря, який встановить причини і почне лікування.

Лікування облисіння у чоловіків

Лікування облисіння передбачає різні методи і прийоми, але вибір методики і препаратів цілком і повністю залежить від причини облисіння. Найбільш поширена і популярна на сьогоднішній день мезотерапія, при якій в шкіру голови на кілька міліметрів вводять спеціальні препарати, що запобігають випадання волосся. Якщо ж причиною облисіння став гормональний збій, то лікування буде проводитися, звичайно, за допомогою гормонотерапії і препаратів, які стимулюють ріст волосся. Для більшості видів алопеції використовують такі препарати. Однак, у тих випадках, коли облисіння не піддається консервативному лікуванню, застосовується метод хірургічної пересадки волосся. Зокрема, хірургічний шлях – єдино можливий для лікування алопеції андрогенетичного характеру.

Не менш важлива профілактика алопеції, оскільки простіше прийняти всі заходи, щоб не допустити облисіння, ніж потім лікувати його. Один з таких профілактичних способів – масаж голови, а також самомасаж, за допомогою якого стимулюється кровообіг. Перед самомассажем можна утеплити голову гарячим рушником, щоб добре розігріти шкіру волосистої частини голови. Не слід забувати і про режим харчування, оскільки проблеми з волоссям практично завжди беруть початок у нашому раціоні. Людина, схильна до алопеції, повинен збагатити свій раціон овочами та фруктами і продуктами, багатими вітамінами. Важлива профілактична міра – відмова від шкідливих звичок, до яких відноситься куріння, зловживання алкоголем, наркотики. Здоровий спосіб життя – найкраща міра для профілактики облисіння у чоловіків. Як бачите, з проблемою можна впоратися, якщо почати вирішувати її своєчасно. Більше того, навіть якщо облисіння вже зворушило частково волосяну частину голови, необхідно також приймати всі профілактичні заходи, щоб не допустити повного облисіння.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Buy finnish driving license online.