Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Очна мигрень, що це?
Мігрень у всіх її проявах страждає, за різними даними, від 3 до 10% жителів Землі, більшість із них – жінки. Сильні головні болі мучилися Юлій Цезар, Ісаак Ньютон, Карл Маркс, Чарльз Дарвін, Фредерік Шопен, Зігмунд Фрейд. Симптоми, схожі з цим захворюванням, вперше описували ще давні шумери за 3 тис. до Різдва Христового. У години Стародавнього Єгипту вважалося, що мигрень викликають злі духи, і щоб позбавити людину від них іноді навіть робили трепанацію черепа.
Під час нападу, який триває від кількох годин до кількох діб, крім пульсуючого головного болю спостерігається слабкість і втома, тошнота і блювання, холодний піт, дратівливість до світла та звуків.
Зустрічається такий різновид захворювання як очна мигрень, по-науковому – миготлива скотома (scotoma scintillans). Під час періодичних нападів у хворого погіршується зображення на окремих ділянках поля зору, зате навколо області сліпоти, або перетинаючи її, з’являється мерехтливе пятно.
Хворий побачити лінії, що світяться, пофарбовані в різні кольори, різної форми – зигзаги, зубці, зубчаста стіна старовинних фортець, іскри, падаючі зірки тощо. Ці ефекти протягом декількох хвилин або навіть кілька годин збільшуються там. Найчастіше напади очної мігрені супроводжуються або завершуються сильними головними болями.
Ось як описує у своєму блозі це стан один із страждальців, якого напад наздогнавши за кермом автомобіля у пробці. “Раптово я побачивши мерехтливе напівпрозоре райдужне пятно прямо в центрі свого поля зору. Протягом кількох хвилин воно ширилося і зростало, загороджуючи мені огляд. У загальної складності це тривало близько півгодини. І все це відбувалося не з моїми очима, а глибоко в мозку. Я відчував повну дезорієнтацію”.
Щоб пояснити іншим, що ж бачити хворий під час нападу, автор навіть зробив флеш-ролик, за допомогою мультиплікації наочно показує явище.
З коментарів до цього ролика стає зрозумілим, що частина людей справді страждає від очної мігрені. Багато з них взагалі не розуміли, що відбувається і не знали, що у цієї хвороби є назва. Загальний тон реплік такий – нікому не побажаю цього випробувати. І якщо одного хворого напад застав у пробці, то іншого – під час бою на міському чемпіонаті з тхеквондо.
Механізм виникнення очної мігрені незрозумілий. Як з нею боротися і запобігати – теж поки що невідомо. Деяким допомагає но-шпа і парацетамол, але це лише частично зменшує головний біль. А оптичний ефект, який багато хто порівняє з галюцинаціями, залишається. Очевидно, що якщо напад застає, наприклад, на дорозі, то краще перечекати його у безпечному місці, щоб не ризикувати своєю та чужою життям.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!