Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Огляд та пальпація молочних залоз

Огляд та пальпація молочних залоз

Молочні залози є частиною репродуктивної системи, гормонально-залежним органом, тому їх дослідженню необхідно приділяти достатньо уваги. Огляд та пальпацію молочних залоз роблять у положенні хворої стоячи, а потім лежачи на спині. Для пальпації в положенні стоячи хвора повинна покласти руки на голову, розслабитися і нахилитися вперед. При огляді молочних залоз визначають їхню конфігурацію, згладженість контурів, наявність деформацій, колір навколососкового кружка та соска. Різко виражена пігментація навколососкового кружка свідчить про естрогенну насиченість, блідо-рожевий колір – про недостатню естрогенну насиченість.
Деформація, симптом майданчика, ретракція соска є ознаками пухлини (ЛН. Сидоренко, 1991).
При пальпації молочних залоз у положенні лежачи на спині хвору просять покласти кисть на чоло. Пальпацію здійснюють шляхом послідовного легкого погладжування обох молочних залоз від периферії до центру. В результаті орієнтовної пальпації встановлюють ущільнені ділянки. Потім виробляють глибшу пальпацію окремих ділянок молочних залоз. Дослідження рекомендують робити за квадрантами: верхній внутрішній, верхній зовнішній, нижній внутрішній, нижній зовнішній. При цьому пальпацію виконують легким дотиком подушечок пальців і починають із зони найбільш еластичних і менш виражених ущільнень, поступово переміщуючи пальці у бік ущільненої ділянки. У процесі пальпації слід неодноразово повертатися до найбільш ущільненої ділянки з метою визначення її форми та консистенції. Якщо виявлено кілька ущільнених ділянок, то ретельній пальпації піддається кожен із них. Наприкінці пальпації легким натисканням у радіальному напрямку двома пальцями визначають наявність виділень із сосків. Виділення можуть бути прозорими, молозивоподібними, світло-або темнозеленими, рожевого кольору та кров’янистими. Виділення коричневого кольору або з домішкою крові вказують на можливий злоякісний процес або папілярне розростання в протоках молочної залози. Рідке прозоре або зелене, що відокремлюється характерно для кістозних змін. Виділення молока або молозива дозволяє встановити діагноз галактореїаменореї. За наявності виділень виконують цитологічне дослідження. В останню чергу виробляють ретельну пальпацію області пахвових ямок для дослідження лімфатичних вузлів.
Спеціальні (гінекологічні) дослідження. Огляд зовнішніх статевих органів. Звертають увагу на ступінь і характер оволосіння в області лобка і великих статевих губ, ступінь розвитку малих і великих статевих губ, стан промежини (висока, низька, коритоподібна), її розриви та їх ступінь, наявність патологічних процесів (запалення, пухлини, виразки, кондиломи, нориці), стан статевої щілини (зімкнута або зяяє), опущення стінок піхви (самостійне і при напруженні). процесів (запалення, кісти, виразки та ін.), стан зовнішнього отвору сечівника і вивідних проток бартолінієвих залоз, форму незайманої пліви або її залишків.

Реферати та публікації на інші теми: Аудит додаткового капіталу
Поняття про інвестиційний проект
. ВИМОГИ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ДО ОТДЕЛЬНИХ ЕТАПІВ І ПРОЦЕСІВ СТВО…
Апаратна база комп’ютерної телефонії
ГРОШОВО-КРЕДИТНА ПОЛІТИКА, ЇЇ ЦІЛІ ТА ІНСТРУМЕНТИ
Advantages of local domestic helper. Unsere technologie erweitert ihre globale reichweite im pi network.