Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Оофорит

Оофорит

Причини оофориту

Оофорит – це запалення яєчника статевої системи у жінок, маткової труби, яка з’єднана з маткою. Яєчники відіграють основну роль у дозріванні яйцеклітин і вироблення статевих жіночих гормонів, тому запалення яєчників, тим більше хронічний оофорит, має найгірші наслідки для жіночого здоров’я і може призвести до безпліддя.

Оофорит не може бути самостійним захворюванням. У статевій системі яєчники розташовані так, що інфекція в них не може проникнути. В основному запалення переходить до яєчника по матковій трубі. При цьому оофорит супроводжує сильний сальпінгіт (запалення маткової труби). Цей стан називається сальпінгоофоритом, або аднекситом (запалення маткових придатків). Збудниками такого захворювання є інфекції, які передаються при статевому акті: гонококи, хламідії, трихомонади і т.д. У такому випадку збудниками інфекції є стрептококи, кишкова паличка або стафілококи.

Іноді оофорит може бути викликаний інфекційним захворюванням всього організму людини, в основному вірусами.

Фактори, які сприяють виникненню оофориту:

  • Переохолодження;
  • Хвороби сечостатевої системи;
  • Хронічні інфекції в організмі;
  • Ендокринологічні захворювання;
  • Тютюнопаління. Через тютюнового диму, в організмі змінюється слиз, яка утворює цервикальную пробку, після чого знижуються її бар’єрні властивості, і призводить до вступу інфекції їх зовнішніх статевих шляхів;
  • Поганий спосіб життя, стреси, перевтоми;
  • Безладні статеві зв’язки, особливо без використання контрацепції.

Симптоми і види оофориту

Оофорит буває:

  • гострий;
  • підгострий;
  • хронічний;

Оофорит гострої форми може початися раптово, відчуваються різкі болі в животі, які іноді віддають в пах. Мочеіспускан ставати дуже важко, іноді навіть боляче, з’являються з піхви виділення, схожі на гній. Ознаки даного захворювання супроводжуються загальним погіршенням всього організму: лихоманка, висока температура, м’язово-суглобовими або головними болями.

Хронічний оофорит протікає з прихованим початком, тобто може бути первинно-хронічним, або ж розвиватися внаслідок не вилікуваного гострого оофориту.

Єдина ознака хронічного оофориту – тривалий час відбувається больовий синдром. Біль не постійна, носить ниючий і тупий характер, яка з’являється після перевтоми, переохолодження, під час статевого акту або ж після стресу. Ще одна ознака запущеної форми – це порушення менструального циклу через неправильне вироблення естрогену, при запаленні яєчника.

Іноді, хронічний оофорит протікає так непомітно, що визначається тільки після ретельного обстеження безпліддя або при порушенні менструального циклу.

Діагностика

Діагностика – це складне завдання, так як больовий синдром може бути супроводжуючим при хворобі в черевній порожнині органів людини. При підозрі на оофорит проводяться гінекологічні обстеження з невід’ємним дослідженням мікрофлори в піхві. УЗД яєчників покаже, які відбулися зміни, внаслідок цього захворювання. Але при захворюванні гострої форми такий метод є неінформативний.

Лапароскопія – це основний метод діагностики оофориту. За допомогою ендоскопа можна візуалізувати тканини яєчника, і побачити які існують ознаки запального процесу. Щоб визначити ступінь порушення функцій яєчника проводять ендокринологічне обстеження і складають щоденник овуляції.

Лікування хронічного оофориту

Лікування оофориту безпосередньо залежить від ступеня протікає запального процесу. Основне місце займає антибактеріальна терапія. Вона повинна призначатися емпірично, враховуючи всіляких збудників захворювання. При забезпеченні надійної елімінації мікроорганізмів, важливо призначати антибіотики у вигляді декількох препаратів. Призначаються протизапальні, знеболюючі, метаболічні та імуностимулюючі засоби.

При лікуванні хронічного оофориту потрібно проводити наполегливо і послідовно, інакше яєчники можуть втратити свої функції. При лікуванні застосовується антибактеріальна терапія, з виявленням мікрофлори. Призначають стероїдні протизапальні препарати. Основні зусилля спрямовуються на видалення інфекції та спайкового процесу, для чого призначають електрофорез або ін’єкції розсмоктуючих препаратів.

Бальнеотерапія та фізіотерапія – основні методи при лікуванні хронічного оофориту.

Важливо пам’ятати, що лікування оофориту вимагає зміни звичайного ритму життя на здоровий спосіб життя. Потрібні загальнозміцнюючі процедури, стимулюючі захисні сили в організмі, санаторно-курортне лікування, правильне харчування, позбавлення від шкідливих звичок і збільшення активності для зникнення застійних явищ малого тазу. При дотриманні таких умов, цілком ймовірно повне вилікування.

Ускладнення хронічного оофориту

Важко протікає хронічний оофорит з рецидивами, в поєднанні з сальпингитом призводить до сактосальпинкса – гнійна пухлина маткових придатків. При такому стані необхідне хірургічне втручання. Маткова труба і яєчники видаляють.

Найбільш часто при хронічному оофорит можна зустріти розвиток спайкового процесу, за якої руйнується прохідність маткових труб, а також відбувається склерозування яєчника – заміщуються тканини фіброзною тканиною, що призводить до втрати функцій. Так як яєчник це залізна внутрішня секреція, його порушене функціонування відображається на гормональному жіночому тлі, і викликає різні розлади – від аноргазмии і до самого безпліддя. Тому лікувати хронічний оофорит вкрай необхідно, і починати його потрібно якомога раніше і обов’язково лікувати до кінця.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Ansiktsbehandlinger fra zo skin health.