З багатьох фільмів ми знаємо, що у зарубіжних лікарнях пацієнтів годують желе практично зі шкірним прийомом їжі. Більшість людей вважають, що це пов’язано із пружною текстурою та яскравими квітами, які підбадьорюють людей. Виявляється, це далеко від правди. Желатин у желе фактично має широкий спектр переваг для здоров’я та цілющих властивостей, які прискорюють процес одужання та заспокоюють кишечник, передає sutura.org.ua

Що таке желатин і як його зробити

Желатин складається з білка на 98-99%, і завдяки надзвичайно високому вмісту амінокислот він забезпечує широкий спектр лікувальних властивостей для людського організму. Тому не дивно, що він часто використовують у лікарнях.

Як желатин впливає на суглоби і кістки людини

Коли людина потрапляє до лікарні, вона мало пересувається і багато годин проводити лежачи, а це означає, що суглоби та кості пацієнта потребують підтримки для лікування. Результати багатьох досліджень доводять, що желатин покращує здоров’я суглобів і кісток, особливо у людей, які страждають на остеоартрит.

В одному дослідженні 80 осіб з остеоартритом отримували желатинову добавку протягом 70 днів. Дивно, але ті, хто вживав желатин, повідомляли про зменшення загального здерев’янення та болю. В іншому дослідженні 97 спортсменів, які вживають желатин протягом 24 тижнів, повідомили про зменшення болю в суглобах, як під час активності, так і у стані спокою.

Як желатин впливає на функції мозку та психічне здоров’я людини

Желатин допомагає мозку працювати, оскільки він містить гліцин, з’єднання, яке надає збудливу дію на кору головного мозку. Відповідно до результату проведених досліджень, прийом гліцину підвищує активність і трудоспособність, покращує увагу та пам’ять.

Як желатин впливає на сон

Було виявлено, що гліцин, що міститься у желатині, допомагає покращити сон. Це було доведено в результаті дослідження, в якому люди брали три грами гліцину перед сном. Вони повідомили, що їм стало легше засинати, покращилася якість сну і вранці стали відчуватись бодрішими.

Желатин покращує здоров’я кишечника

Желатин часто дають пацієнтам, оскільки він легко перетравлюється, і, як відомо, приносити користь кишечнику. Було виявлено, що глутамінова кислота, що міститься в желатині, покращує здоров’я кишечника і допомагає запобігти появі синдрому протікання кишечника.