Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Ось що зробити з вашим тілом всього 1 день голодування!
Вчені виявили дуже простий спосіб зупинити старіння у стовбурових клітинах кишечника, передає sutura.org.ua
Виявилося, що 24-ї години голодування помітно впливають на відновлення цих найважливіших клітин у мишей — як старих, так і молодих.
Під час дослідження, результати якого опубліковані у науковому виданні “Cell Stem Cell”, вчені вивчали вплив харчування на кишкові клітини старих та молодих мишей Вони виявили, що після добового голодування поведінку клітин різко змінювалось.
Замість того, щоб спалювати вуглеводи, вони починали спалювати жири. Причому як тільки клітини починали спалювати жирні кислоти, їх робота помітно покращувалося.
Керівник дослідження професор Омер Йільмаз:
«Кишкові стовбурові клітини — це трудівники кишечника, які породжують нові стовбурові клітини та всі інші види клітин у кишечнику. За мірою старіння функція клітин знижується, що підриває здатність кишечника відновлюватись після завданої шкоди.
У цьому дослідженні нас цікавило, як 24-часове голодування покращує роботу молодих і старих стволових клітин кишечника».
Виявилося, що під час голодування у мишей активувалися певні фактори транскрипції — тобто білки, які перетворюють ДНК на РНК. Вони називаються РАПП – рецептори, що активуються пероксисомними проліфераторами. Коли ці рецептори вимкнені, клітини не можуть спалювати жирні кислоти та сприяти відновленню.
І навпаки: коли вчені активували РАПП у мишей, які не голодували, це все одно дало позитивний ефект.
«Це нас дуже здивувало, — каже співавтор Чіа-Вей Чен. — Активації всього одного метаболічного шляху достатньо для того, щоб звернутись назад певні вікові фенотип».
Це дуже важливе відкриття. Те, що голодування допомагає кишечнику відновитися, — вже саме собою цікаво, але якщо додати до цього потенційну можливість домагатися того ж ефекту за допомогою лікарських препаратів, то ця галузь досліджень стає ключовою для вчених і медиків.
Наприклад, це може бути корисним для відновлення після хіміотерапії або шлунково-кишкових інфекцій.
Тепер вчені хочуть з’ясувати, чи володіють здатністю клітини в інших частинах тіла. Можливо, голодування чи прийом препаратів зможуть продовжити життя тканин різних органів.
Так що лікувальне голодування – не міф!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!