Щоб уникнути нежиті, не можна переохолоджуватися

Золота пора приносити із собою не тільки жіноче літо, а й сезон простудних захворювань, частим симптомом яких є нежити, або по-науковому риніт (від грецьк. rinos – “ніс“). Запускаючи проблему або, наоборот, надмірно заліковуючи нежить ліками, ти можеш запросто ускладнити перебіг хвороби.

Не чекай, поки крапель з носа пройде сама по собі. Починай лікування нежити відразу! Найчастіше занедбаний нежить переходити в хронічну форму і потім нагадує про себе при найменшому переохолодженні.

Види нежиті Щоб вибрати правильне лікування нежиттю, потрібно знати, які види існують.

Залежно від причини, що провокує запалення слизової оболочки носа, розрізняють інфекційний, алергічний та нейровегетативний нежить.

Винуватцем першого є різні мікроорганізми: вируси, бактерії. Рясний водянистий нежить, що супроводжується сверблячкою, чханням та сльозотечею, може вказувати на алергічний характер захворювання. Такий риніт є реакцією нашого організму на вплив подразників: шерсть тварин, домашня пилка, пилка рослин.

Нейровегетативним нежиттю називають нашу відповідь на такі фактори, як холодний повітря, різкий запах або яскравий сонячний світ.

Ефективне лікування нежиті Полегшити закладеність допоможуть промивання носових пазух розчином морської солі або настоєм трав. Ромашка, календула, шавлія, звіробій – ці трави можна купити в будь-якій аптеці.

Якщо у тебе не виходити набирати воду носом, можеш зробити промивання за допомогою шприца (без голки). Зловживаючи сосудозвужувальними засобами, ти лишній раз пересушуєш і без того подразнену слизову носоглотки. Для зволоження носових ходів фахівці радять використовувати краплі на олійній основі. Такі кошти м’яко впливають на дихальні шляхи і не пересушують слизову.

Лікарський засіб можна приготувати і в домашніх умовах: змішай у рівній кількості обліпихова та рослинна олія, потримай протягом 20 хвилин на водяній бані. Засіб слід закапувати теплим у положенні лежачи (по 3 краплі у шкірну ніздрю). Якщо нежить затягується більше тижня, а крім виділень з носа з’являються скарги на головний біль і температуру, є ризик, що почався запальний процес у гайморових пазухах – гайморит.

У цьому випадку не зволікайте з візитом до лора: тільки він може правильно діагностувати захворювання та назначити лікування нежиті.

Лікування нежиті: народні рецепти Сильну антибактеріальну дію має корінь петрушки: натрій його і залийте півлітра кип’ятку, настоювати 1 годину. Проціди і підігрій, а потім 10-15 хвилин подихай випарами.

Натріть на тертці луковицю, корінь хрону або часник, помісти в миску. Повір, рослинні фітонциди – потужна артилерія у боротьбі проти вірусів.

Яким би очевидним це не здавалося, щоб не допустити нежити, важливо уникати переохолодження. Разом з тим, намагайся частіше бувати на свіжому повітрі.

Хоч би раз на дві тижні відвідуй сауну – лікувальний вплив пара зміцнити захисні сили свого організму. Загартовувати можна не лише організм у цілому, але й носоглотку: полощі горло водою, поступово знижуючи її температуру на 1 градус.

Пересушена слизова – ідеальна среда для інфекції. Кілька разів на день зволожуй носові ходи готовими профілактичними препаратами: морською водою Аква Маріс, Але-сіль, Х’юмер тощо.