Якщо ви хочете мати здорове тіло, ви повинні спочатку мати здоровий кишечник. Яка зв’язок між ними? Чим здоровіший у вас кишечник, тим краще ви поглинатимете корисні поживні речовини з їжі, яку ви вживаєте, повідомляє sutura.org.ua

7 основних поживних речовин для здорового кишечника

Вітамін B6 — це мікроелемент, який може зменшуватися у тих, хто вживає алкоголь. Однак витамин B6 корисний для кишечника, так як він може захистити його від небезпечних рівнів запалення. Вітамін B6 також допомагає у виробництві хімічних речовин мозку та синтезу крові.

Недолік магнію може запобігти поглинанню витамину B6.

Фолієва кислота може захистити від раку шлунка та товстої кишки, а також допомогти у виробництві нових клітин у кишечнику.

Разом з витамином B12 фолієва кислота (яка є формою витамину В9) допомагає контролювати запалення в організмі.

Вітаміни A, D та E у сукупності впливають на імунну систему і зміцнюють здоров’я кишечника. Наприклад, коли ви перестаєте кормити дитину грудним молоком, дієта, багата на витамин А, може допомогти запобігти інфекції. Крім профілактики кишкових інфекцій, витамин А також допомагає підтримувати хорошу мікрофлору в шлунку. Важливо відзначити, що для того, щоб скористатися корисними властивостями витамину А, необхідно достатньо цинку та залізу в організмі.

Ви можете знайти витамин D в органічній їжі – лососеві, сардинах, жовтках. На щастя, вплив сонячного світла також заряджає організм витамином D. Доведено, що дефіцит витамину D пов’язаний з великою кількістю захворювань, серед яких: рак товстої кишки, синдром подразненого кишечника. Вітамін D має антибактеріальну властивість і захищає кишечник від інфекцій. Пробіотики можуть природним чином збільшити рівень витамину D.

Травні ферменти залежать від ряду мінералів. Одним із цих мінералів є цинк. Це гарантує, що їжа повністю засвоюється і використовується.

Люди з тривалими кишковими проблемами або аутоімунними захворюваннями щитовидної залози піддаються більшому ризику дефіциту селену. Відсутність достатньої кількості селену в організмі, що також робить його більш сприйнятливим до стресу, а це може бути пов’язане із довгостроковими проблемами в кишечнику.

Магній має вирішальне значення для загального благополуччя, включаючи здоров’я кишечника та пов’язаних з ним систем. Низькі рівні магнію пов’язані із системним запаленням. Якщо ви хочете отримати більше магнію з їжею, вживайте більше зелених листових овочів та миндалю.

Як правильно стежити за роботою кишечника?

Важливою складовою роботи кишечника є бактеріальний склад. Для того, щоб він залишався здоровим, важливо стежити за медикаментами, які ви вживаєте. Вживання антибіотиків може порушити роботу кишківника.

Також важливо стежити за їжею. Занадто гостра або надто солона їжа може негативно позначитися на роботі цього органу.

Крім того, важливе регулярне звільнення кишечника.