Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Овуляція, все що треба про неї знати
Перш за все, не зайве нагадати, що цей процес становить собою. По суті, це вихід зрілої яйцеклітини внаслідок розриву домінантного фолікула в одному з яєчників. Слід зазначити, що саме факт настання овуляції визначає рівень репродуктивного здоров’я жінки та її здатність до зачаття дитини. Найдостовірніший спосіб визначення настання овуляції — це експрес-тести. Але жінкам також варто знати, що в цей період можуть проявитися симптоми, що погіршують її самопочуття, але які абсолютно нормальні.
1. Підвищення базальної температури тіла
Ведення температурного журналу – щоденна рутина для більшості прекрасних дам, які планують швидке материнство. Вимірюється вона вранці (у роті, піхву або прямій кишці) приблизно в одну і ту ж годину до того, як жінка встає з постелі. У першій половині циклу (так званої його фолікулінової фази) температурний показник у нормі становить 36,6 оС. У момент виходу яйцеклітини з фолікула він підвищується приблизно до 37,0-37,2 оС, після чого трохи падає.
2. Легке нездужання
Здоровий організм може жодним чином не відреагувати на наступ овуляції – в нормальних умовах вона не супроводжується перепадами температури тіла або шкірними висипаннями. Однак багато жінок відзначають деяку слабкість і тягнучий біль унизу живота, переважно з того боку, з якого відбувається розрив фолікула. Це пояснюється посиленим синтезом простогландинів — речовин, які виробляються в маткі для посилення її ж скорочень. Ці речовини сприяють виходу яйцеклітини та збільшення моторики маткових труб.
3. Піхвові кров’янисті виділення
Наступ овуляції супроводжується зниженням рівня естрогенів (жіночих статевих гормонів) – саме цим зумовлена поява кров’янистих виділень з піхви приблизно у середині менструального циклу. Зменшення їх концентрації сприяє розриву домінантного фолікула, що супроводжується пошкодженням капілярів. Вилилася з них кров виходити природним шляхом разом із невеликою відшаруванням ендометрію. Варто пам’ятати, що в середині циклу піхвові виділення не володіють насиченим червоним кольором – вони переважно пофарбовані у легкий розовий або темний коричневий відтінок, також для них характерна однорідна консистенція (без будь-яких згустків). Цього явища не потрібно побоюватися – воно матиме часовий характер і триває від кількох годин до 1-2 днів.
Варто також звернути увагу на те, що в деяких випадках його можна спутати з кров’яними виділеннями, якими супроводжується процес імплантації плідного яйця у внутрішню поверхню матки. Овуляторна кровотеча відбувається у середині менструального циклу, імплантанційне – через 2-3 тижні після самої овуляції.
Варто також врахувати, що всі перераховані вище симптоми характерні не лише для овуляції, а й для деяких захворювань. Тому у разі дискомфорту краще проконсультуватися зі спеціалістом, щоб виключити інші проблеми зі здоров’ям.
Організм жінки складний і часом непередбачуваний, проте в більшості випадків він сам посилає їй необхідні сигнали. Головне – прислухатися до своїх відчуттів. Якщо навчитися розпізнавати наближення або настання овуляції, одні прекрасні дами здійснюватимуть мрію стати люблячими матерями, а інші зможуть уникнути деяких небажаних наслідків.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!