Ожиріння може передаватися від одного людини до іншого.
Останнім часом набирає обертів, так зване “соціальне ожиріння”. Тобто фактично людина переймає харчові звички соціальної групи, в якій вона мешкає. Хорошо, якщо це правильне харчування і правильно приготовлена їжа. Проте найчастіше ситуація діаметрально протилежна.
Піддаються такому явищу, як правило, люди, без усталеної життєвої позиції, неорганізовані, які не перейшли до “дорослої психіки”. Найчастіше такі випадки можна спостерігати в окремих батьківщинах та робочих колективах.
Якщо немає впевненості у своїй стійкості до вмовлянь навколишніх “з’їсти ще шматочок ковбаски”, психологи рекомендують посилатися на стан здоров’я. У більшості випадків фраза “Мені лікар заборонив” припиняє тривалі вмовляння. Вдома це зробити складніше. Тому, ухваливши рішення змінювати свій спосіб харчування вдома, психологи рекомендують не тягнути родичів насильно за собою.
Якщо нав’язувати свою нову “харчову релігію” рідні можуть піти в різку відмову і саботувати спроби правильно харчуватися. Краще робити це потай: знайти рецепти “правильних”, але від цього не менш смачних страв, і поступово вводити їх у раціон всієї батьківщини.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!