Без особливих видимих ​​причин дорослий чоловік при прогресуючому захворюванні перетворюється на безпорадного дитини. Як визначити поява хвороби і що зробити? Давайте
розглянемо цю тему детальніше, передає sutura.org.ua

Проблема полягає в тому, що хвороба часто починається непомітно. І діагноз ставлять лише тоді, коли перестає функціонувати одна п’ята частина нервових клітин, а провали в пам’яті стають настільки очевидними, що їх помічають родичі та друзі. Але сам хворий зазвичай відмовляється визнати факт захворювання.

Вчені виявили, що при цій хворобі порушується інформаційний обмін між нейронами, внаслідок виникнення відкладень (бляшок) у нервних клітинах. Мозок поступово перестає видавати потрібні відомості, як комп’ютер, у якого порушено доступ до жорсткого диска. Є надія, що вченим у найближчі роки вдасться завершити роботу над препаратом, який буде розчиняти бляшки, відновлюючи тим самим нормальне функціонування нейронів.

Фахівці рекомендують звернути увагу на наступні 10 ознак появи хвороби Альцгеймера.

1. Втрата пам’яті

Відразу бити сполох не варто. Адже втрата пам’яті може бути просто побічним ефектом напруженого графіка або звичайних вікових змін. Але при цьому слід враховувати, що це є одним із ознак прояву хвороби на ранніх стадіях.

Дослідницький центр повідомляє, на що варто звернути увагу: “Втрата пам’яті є найпоширенішим симптомом. Ви легко забуваєте інформацію, яку щойно дізналися? Ви не пам’ятаєте важливі дати, імена та події? Забули навіть значущі події, що сталися? Перепитуєте інформацію знову і знову? “

Не забувайте, що діагностика на ранніх стадіях — це своєчасне та ефективне лікування.

2. Перепади настрою

У всіх людей бувають зміни настрою, але регулярні суттєві зміни в настрої або особистісному поведінці можуть бути серйозним ознакою проблем зі здоров’ям.

Асоціація Альцгеймера повідомляє: “Настрій і особистість людей із хворобою Альцгеймера може помітно змінитись. Вони можуть бути неповажними, підозрілими, їх будуть постійно долати депресії, страх і занепокоєння. Вони будуть турбуватися через дрібниці вдома, на роботі, в колі друзів і тим більше в місцях поза ними зони комфорту”.

3. Проблеми з мовленням

Звичайно, випадкове “осічка” на словах не є симптомом хвороби. Але якщо помилки набувають систематичного характеру і ви помічаєте, що у людини, яка раніше добре володів мовою, виникли такі проблеми, слід звернути на це увагу.

Ресурс Health.com повідомляє: “При цьому захворюванні прогресує слабоумство, а мовні та комунікативні навички людини зменшуються. Людина може замовкнути серед своєї розповіді, не знаючи, як продовжити далі. Словниковий запас може піти на спад”.

Слід звернутися до лікаря, якщо ви помічаєте, що вам щоразу все складніше підібрати потрібне слово, часто називаєте речі неправильними назвами, замінюєте звичні слова або намагаєтеся придумати нові назви для звичайних предметів”.

4. Неуважність

Усі ми іноді плутаємось. Але якщо ви помітите значне збільшення розгубленості, слід звернутися до клініки.

Асоціація Альцгеймера повідомляє: “Люди з хворобою Альцгеймера можуть плутатися в датах, пори року з плиною години. Вони можуть мати проблеми зі сприйняттям подій, які відбуваються не в даний момент. Іноді вони забувають, де вони знаходяться і як туди потрапили.

5. Проблеми з виконанням добре відомих завдань

Одним із симптомів хвороби Альцгеймера є труднощі при здійсненні звичних завдань.

Центр повідомляє WebMD: “Даже знайомі речі можуть стати жорсткими. Чи є у вас проблеми з водінням за давно знайомим маршрутом? Чи можете ви виконати звичайне завдання на роботі? Забули правила улюбленої гри?

У поєднанні з іншими симптомами цей ознака сигналізує про серйозні зміни в організмі.

6. Соціальна самоізоляція

Людина, у якого виявляються інші ознаки хвороби Альцгеймера, також часто відмовляється від соціальної взаємодії.

Ресурс Health.com повідомляє: “Самотність та ізоляція при цьому захворюванні може призвести до втрати інтересу до оточуючих, зовнішньої діяльності. Люди із хворобою Альцгеймера можуть стати байдужими до свого хобі та кола спілкування, які любили раніше”.

Важливо, щоб ці люди не замикалися у собі та вчасно отримали медичну допомогу.

7. Забування розташування промов, тенденція класти предмети у незвичні місця, постійна втрата

Втрата ключів, звичайно, не є симптомом хвороби. Але коли у дорослого людини це входитиме в систему, варто задуматися.

Асоціація Альцгеймера повідомляє: “Людина з хворобою Альцгеймера може класти речі у незвичайних місцях. Вони можуть втрачати предмети і не можуть зрозуміти, куди потрібно йти, щоби знайти їх. Іноді вони можуть навіть звинувачувати інших у крадіжці. Ця проблема посилюється з плином години”.

8. Труднощі при міркуванні

Дана проблема не відноситься до розв’язання кроссвордів чи логарифмів. Але якщо навіть рішення простих завдань викликає труднощі, то це може бути ознакою змін в організмі.

Ваші близькі можуть мати проблеми з концентрацією уваги, і навіть на звичні види діяльності у них триватиме більше години, ніж раніше. Зокрема, можуть виникнути проблеми з плануванням дня, використанням списку покупок, приготуванням страв за рецептом або відстеження звичайних грошових витрат”.

9. Недалекоглядність

Існує багато історій про літніх людей, обманутих мошенниками. Але іноді якесь нерозумне поведення може бути показником чогось більш серйозного.

Асоціація Альцгеймера повідомляє: “У людей із хворобою Альцгеймера можуть виникнути проблеми при прийнятті рішень, які раніше не викликали труднощів. Наприклад, вони можуть витратити великі суми на дзвінки, на шахрайський телевізійний конкурс. Чи стануть приділяти менше уваги елементарним щоденним процедурам гігієни”.

Цей симптом має розглядатися в контексті з іншими ознаками.

10. Візуальні проблеми

Хвороба Альцгеймера негативно впливає на зір людини.

Ресурс WebMD пише: “Ви повинні бути напоготові при змінах у зорі. Вам стало важче прочитати слова на сторінці? У вас виникли проблеми при розгляді предметів на відстані? Чи можете правильно розрізняти кольори? Це дуже важливо, адже крім іншого це впливає на вашу здатність керувати автомобілем”.

Не слід допускати, щоб проблеми із зором стали причиною серйозної аварії чи травми.

Важливі рекомендації при хворобі Альцгеймера

1. Регулярні фізичні вправи знижують ризик розвитку хвороби за рахунок збільшення притоку крові до мозку.

2. Активна соціальна життя та спілкування з близькими надає позитивний ефект на організм.

3. Слід зберігати голову від черепно-мозкових травм. Пристібати ремні безпеки та використовуйте шолом у спортивних іграх.

4. Контроль кров’яного тиску допоможе запобігти серйозним проблемам зі здоров’ям. Гіпертонія, зокрема, підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

5. У життя має бути постійна емоційна та інтелектуальна навантаження. Фахівці відзначають, що ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 47% менший у людей, які мають постійну діяльність.

6. Здорове харчування допоможе захистити мозок. Обмежте споживання цукру та насичених жирів. Включіть у раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових продуктів.

Ці прості поради допоможуть вам вчасно виявити хворобу у себе чи близьких, а також розпочати профілактику недуги прямо з сьогоднішнього дня.