Ознаки, що вказують на недолік естрогену у жінок
Недолік естрогену може у чому погіршити самопочуття. Дізнайтеся, як ви помічаєте дефіцит найважливішого жіночого полового гормону, звідки він береться, чи можна і як його лікувати і яких наслідків чекати.
Недолік естрогену означає, що рівень найважливішого жіночого полового гормону в організмі впав занадто низько. Строго кажучи, естроген – це не особливий гормон, а загальний термін для позначення різних гормонів, особливо естріолу, естрадіолу та естрону. Вони контролюють репродуктивні процеси в організмі жінки і є важливими для розвитку жіночого організму. Дефіцит естрогену може мати відповідно різноманітні і зазвичай неприємні наслідки.
Дефіцит естрогену: симптоми
Недолік естрогену часто є ознакою менопаузи, тобто періоду, протягом якого гормональний баланс жінки знову змінюється, у жінки останні місячні і вона стає безплідною. Типові симптоми дефіциту естрогенів під час менопаузи:
- Припливи
- Депресивні настрої
- Виснаження
- Нічна пітливість
- Втрата лібідо
- Сухість слизових оболонок піхви (сухість піхви)
- Підвищена сприйнятливість до бактеріальних вагінальних інфекцій
- Кровотеча між менструаціями (завжди слід перевіритися у гінеколога)
- Слабкість січового міхура (нетримання січі)
- Втома і проблеми зі сном
- Проблеми з пам’яттю
Але страждають не лише жінки старше 40 років, рівень жіночих гормонів також може знижуватися у молодих жінок. Залежно від того, наскільки рано виникає дефіцит, він може вплинути на статевий розвиток. Це часто виявляється у порушеннях менструального циклу (пропущені місячні чи міжменструальні кровотечі) або навіть у безплідді. Тому що естроген важливий для вагітності.
Випадання волосся, збільшення ваги та інші симптоми нестачі естрогену
Загальні симптоми дефіциту естрогену можуть включати:
- Збільшення ваги: у жінок у період менопаузи фігура іноді змінюється через гормональні зміни: живіт стає товщі, губляться вигини на сідницях та ногах, бо при дефіциті естрогенів переважають чоловічі статеві гормони.
- Випадання волосся: жіночий половий гормон стимулює коріння волосся. Через це у літніх жінок волосся часто тонше, а у вагітних, у яких підвищене виробництво естрогену, густіше, ніж зазвичай.
- Пошкоджена шкіра: деякі жінки знають це явище менструації – прищі виникають до кровотечі, а потім шкіра знову стає чистою. Це тому, що естроген регулює вироблення шкірного сала. Чим менше естрогену, тим більше чоловічого полового гормону тестостерону, що збільшує вироблення шкірного сала.
Джерело useti.org.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!