Ознаки того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю
Часті січовипускання, помутніння зору, несподіване схуднення, кровоточивість ясен – це лише деякі з ознак того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю, і ви опинилися в зоні високого ризику діабету 2 типу.
Найбільш серйозними наслідками коливань рівня цукру в крові є більш високий ризик пов’язаних з діабетом ускладнень здоров’я, таких як інсульт, серцеві захворювання, пошкодження нервів (невропатія). Тому важливо розпізнавати ознаки того, що рівень цукру в крові вийшов з-під контролю і виявився занадто високим. Медики радять звертати увагу на наступні зміни.
Потреба пити і мочитися більше, ніж звичайно. Цей поширений ознака надто високого рівня цукру в крові легко пропустити влітку, коли спека спонукає споживати більше рідини природним чином. Чи помічаєте Ви інші симптоми коливань цукру? Запитайте собі про це, коли вкотре захочете пити.
Схуднення, незважаючи на підвищений апетит. Багато людей при підвищенні цукру в крові відчувають голод частіше за звичайне і починають їсти більше – при цьому втрачають вес. Це пов’язано з порушенням обміну: тіло перестає отримувати потрібний обсяг енергії з глюкози і починає отримувати її з м’язів та жиру.
Постійна втома. Коли організм не обробляє інсулін належним чином або не виробляє достатньої кількості гормону сам, сахар залишається в крові, а не потрапляє в клітини, що лишає їх енергію.
Розпливчастий зір. Підвищений рівень цукру в крові може призвести до розбухання лінз в оці через витік рідини. Це змінює форму об’єктива, робить нездатним правильно сфокусуватися, викликає помутніння зору.
Поколювання, оніміння в руках чи ногах. Неконтрольований сахар сприяє пошкодженню нервів. Деякі люди через це відчувають не лише поколювання, оніміння, а й біль у кінцівках.
Запалення, сухість, інші зміни шкіри. На задній частині шиї, рук, у пахвинах, областях зі складками шкіри можуть виникати темні, бархатисті плями. Також можливі пухирі, інфекції, сухість, зуд, знебарвлення, інші аномалії шкіри. Якщо ці зміни розвиваються, не відбуваються, треба поговорити з лікарем.
Ясна опухлі або кровоточити. Слина містить глюкозу; і чим більша її концентрація, тим значнішими можуть бути порушення ротової порожнини. Особливо поширені у діабетиків захворювання ясен, які підвищують ризик періодонтиту, що загрожує втратою зубів, появою нагноєнь, язв.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!