Ні для кого не секрет, що харчуватися потрібно повноцінно і лише корисними продуктами, передає sutura.org.ua Як правило, всіма улюблені «смаки» напхані консервантами, підсилювачами смаку, канцерогенними жирами та іншими не менш шкідливими речовинами. Тому лікарі настійно рекомендують пошкодувати травну систему, а зокрема і підшлункову залозу, від надмірного негативного впливу.

Вся справа в тому, що підшлункова, як ніякий інший орган ШКТ, вразлива перед поганими, не приносить користь організму, продуктам.

Для того щоб людям було легше розібратися в цьому харчуванні, експерти розділили шкідливі для підшлункової залози продукти на п’ять категорій

1. Солодощі. Одна з головних функцій підшлункової залози – це вироблення інсуліну. У ласунів цей орган працює на знесення і з часом просто не в змозі буде виробляти необхідного числа гормону, внаслідок чого утворюється запалення підшлункової, яке запросто може перерости в панкреатит.

2. Газовані напої. Будь-яка газована вода дуже небезпечна для організму людини, а якщо вона ще й солодка, то рівень шкоди підвищується у кілька разів. Газовані напої збагачені вуглекислим газом, подразнюють слизову шлунка, підшлункової залози та інших органів ШКТ. У любителів газованої води нерідко розвиваються гастрити, виразки та панкреатити.

3. Кава. Надмірне споживання кави стимулює посилене виробництво травних ферментів, які врешті-решт завдають удару органів желудочно-кишкового тракту, руйнуючи їх стінки і провокуючи розвиток серйозних захворювань, у тому числі і панкреатиту.

4. Жирні страви. Надлишок вуглеводів і жирів, особливо канцерогенних, згубний для підшлункової залози і не тільки. Спершу постраждає ваша фігура, а потім уже почнуть з’являтися проблеми зі здоров’ям. Панкреатит – одне з найпопулярніших захворювань серед великих людей, що харчуються фаст-фудом.

5. Спеції та прянощі. Особливо шкідливі гострі прянощі, бо вони подразнюють стінки шлунка та підшлункової залози, призводячи до розвитку запального процесу, нерідко перетікає в панкреатит.

Медики рекомендують або зовсім відмовитися від цих категорій продуктів, або скоротити їх споживання до мінімуму.