Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
П’ять корисних осінніх напоїв
Ось і холоди. Люди кашляють, чхають. Але на застуду є управа, причому під рукою. Він адже скільки вітамінів дозріло на дачі (ну або на ринку – для кого як)! Виявляється, з овочів можна зробити не тільки заготівлі на зиму, але і боротися з їх допомогою з нежиттю та кашлем.
Рецепти оздоровчих коктейлів для читачів ми підібрали за допомогою лікарів.
Морквяний фреш
Беремо: морква – 300 г, вершки (або оливкова або рослинна олія) – 10 гр.
Моркву пропускаємо через соковижималку, додаємо вершки.
Вітамін А найбільш яскраво розкриває всі свої оздоровчі таланти саме у свіжому морквяному соку, присмаченому вершками. Ретинол потрібний нам у боротьбі з інфекціями. Крім того, вершки пом’якшують роздратоване горло.
Фреш фруктово-овочевий
Беремо: буряк, морква, яблуко, апельсин – все по 100 гр.
Вимиті та очищені фрукти та овочі пропускаємо через соковижималку.
Овочі – джерело не тільки вітамінів, а й мікроелементів, які ми втрачаємо у хворобливу пору. Буряковий сік здавна використовувався як відхаркувальний. А яблуко та апельсин – джерела витамину С та корисних пектинів, які підтримають кишечник, грає далеко не останню роль у боротьбі з інфекціями.
Морс із смородини
Беремо: смородина – 200 г, сахар – 100 р, вода – 1 літр.
Ягоди пропускаємо через соковижималку. У киплячу воду додаємо сахар, потім мезгу, доводимо до кипіння, але не кип’ятимо, тому що витамин С при цьому руйнується. Знімаємо з плити, злегка охолоджуємо, додаємо сік ягід і даємо настоятися.
Вітамін С життєво необхідний для підтримки імунітету. А кисленький смак буде збуджувати апетит, який зникає під час хвороби.
Зелений чай з м’ятою та імбиром
Беремо: листовий чай – 10 гр, м’ята – 20 гр, корінь імбиру – 20 гр, лимон – 10 гр.
Листя кладемо в чайник, заливаємо на 1/3 крутим кропом, даємо постояти 5 хвилин, зливаємо воду і заливаємо знову. У такий спосіб листя знезаражуються, розкриваються і стають готовими до екстракції (вилучення корисних властивостей чаю). Додаємо м’яту, дольку лимона, тертий імбир. Даємо кілька хвилин настоятися.
М’ята пом’якшує горло, сприяє зняттю спазмів, у тому числі при кашлі та нежиті. А імбір відомий як стародавній засіб у боротьбі з інфекціями.
Чай каркаде з апельсином та медом
Беремо: каркаде – 20 гр, апельсин – 30 гр, мед – 50 гр.
Листя чаю поміщаємо в посудину, заливаємо кропом, додаємо дольку апельсина. Даємо настоятися. Додаємо Мед після того, як чай охолоне до 50 – 60 градусів.
Такий чай зміцнює імунітет; у гарячому вигляді підвищує тиск, а у холодному знижує. Також допомагає впоратися з нервним напруженням. У цедрі апельсина міститься багато корисних речовин і ефірні олії (тому можна просто додавати корочки, без м’якоті).
І ЩЕ РЕЦЕПТИК
Брусничний глінтвейн проти нежитю
У звичайний морс, який ви варите зі свіжих або заморожених ягід брусниці (так само, як і морс із смородини), додайте після закипання пакетик приправи для глінтвейну. Дайте покипіти буквально хвилинку та вимикайте. Нехай настоюється ще півгодини або хвилин 40. Можна взагалі не класти сахар, бо смачніше і корисніше додати склянку теплого морсу з приправами ложечку меду. Тут вам і витамин С, і спеції, які просто пробивають нежити!
КОМЕНТАР ЕКСПЕРТУ
Не забувайте про кефір
– Видатний вчень Ілля Мечников зазначав, що “присутність великої кількості молочних мікробів неминуче має загрожувати розмноженню гнильних мікробів”, а тому для покращення здоров’я та продовження життя потрібно вживати кефір, – нагадує експерт зі здорового харчування, лікар Людмила Денисенко. – Останні дослідження показують, що якщо в день з’їдати 150 г кефіру або йогурту, збагачені біфідобактеріями, то знижується ризик простудних захворювань, захворювань кишківника, проблем зі шкірою. Крім того, це відмінний джерело кальцію та витамину D, який зміцнює імунну систему. Антимікробні речовини, що виробляються під дією витамину D, перешкоджають поширенню вирусів в організмі.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!