Міфі про сон

Існує кілька міфів про сон, яким люди досі намагаються слідувати незважаючи на те, що вчені давно їх спростували.

1. Спати треба не менше восьми годин на день

Насправді це не зовсім так, тому що тривалість сну – річ індивідуальна і залежить переважно від особливостей організму. Для когось ці вісім годин будуть муками, бо йому цілком достатньо шести годин, щоб виспатися і відчувати собі бодрим.

У середньому, нормальна тривалість сну справді складає близько семи годин, проте ці показники сильно усреднені. Так, зі 100 чоловік більшості дійсно необхідні 7-8 годин сна, але серед них будуть і ті, кому цілком достатньо п’яти годин, а також люди, яким і дев’яти годин сна мало.

2. Потрібно рано лягати і рано вставати – це запорука здоров’я та гарного самопочуття

Це твердження також підходить далеко не всім, і залежить це від індивідуальних біоритмів людини.

Так, якщо ти 100% сова (а таких людей на планеті близько 20 відсотків), то для тебе ранній сон і підйом будуть справжніми муками, і перебудувати свій організм тобі все одно не вдасться – у цьому випадку не допоможе ніяка самодисципліна. Близько 10 відсотків населення планети – жайворонки, решта 70 відсотків – люди, які можуть пристосовуватися до різних режимів.

3. Для міцного сну потрібно випити склянку теплого молока

Молоко містить амінокислоту триптофан, яка потрібна для виробництва серотоніну та мелатоніну – саме ці гормони потрібні для міцного сну. Однак у склянці молока кількість триптофана явно недостатнє, щоб якось вплинути на сон, тому ефект склянки молока швидше чисто психологічний.

4. Нічний сон не повинен перериватися

Сважається, що якщо нічний сон переривається, то зранку людина почуває себе невиспаним, але це не зовсім так. Справа в тому, що сон розбитий на циклі приблизно по 90 хвилин кожний. У циклі є фаза глибокого сну та поверхневого. У проміжках між циклами ми можемо прокинутися для того, щоб перевернутись на інший бік, сходити в туалет, сховатися тощо. Ці короткі періоди неспання не впливають на якість сну.

5. Алкоголь допомагає заснути

Так, спиртне є седативним засобом, яке скорочує проміжок години, необхідної для засипання. Алкоголь “відправляє“ нас прямо у фазу глибокого сну у першій половині ночі. Але в другій половині ночі можна розплатитися за вечірнє застілля порушенням сну, тому що алкоголь має зневоднюючий ефект і тобі напевно наздожене жажда. До того ж, алкоголь змінює структуру сну, пригнічуючи фазу швидкого сну, який важливий для пам’яті, уваги, розумових здібностей. Якщо ти вирішила провести вечір за бокалом вина, то випити його краще не менше ніж за дві години до сну.

Дивись відео про сон – цікаві факти, яких ти не знала: