Незаперечний факт: з часом потреби та можливості організму помітно змінюються. Але можна і потрібно зберегти здоров’я та гарне самопочуття, передає sutura.org.ua

Зберегти здоров’я допоможе регулярне проходження ключових профілактичних оглядів:

1. Мамографія

Рак грудей займає перше місце після смертності серед онкологічних захворювань, і вже після 30 років ризик розвитку захворювання збільшується в рази. Мамографія – найефективніший спосіб виявлення раку молочної залози. Вона є різновидом рентгенівського знімка і дозволяє побачити навіть наймолодші новоутворення.

2. Колоноскопія

Рак кишечника (колоректальний рак) вийшов на інше місце за рівнем смертності від раку. Щороку в країні реєструється понад 50 000 нових випадків захворювання. Необхідно знати, що на початкових стадіях КРР протікає безсимптомно і часто виявляється у той момент, коли допомогти вже практично нічим не можна. При цьому своєчасна діагностика хвороби дозволяє врятувати 9 із 10 пацієнтів.

Ендоскопічне дослідження товстої кишки (колоноскопія) – «золотий стандарт» діагностики колоректального раку. Його перевага полягає в тому, що у процесі обстеження можна виявити навіть найменше утворення, а також одразу провести біопсію або удалити виявлене новоутворення для запобігання подальшого розвитку опухоли.

Тобто, всі потенційні проблеми не лише оперативно визначаються, але й одразу усуваються. Після 40 років лікарі рекомендують проводити колоноскопію хоча б раз на 5 років, а людям, які страждають на захворювання кишечника або мають спадкові ризики — щорічно.

3. Перевірка роботи щитовидної залози

Щитовидна залоза виділяє гормони, необхідні для правильного нормального функціонування всіх органів і систем протягом усього життя. Збої у функціонуванні щитовидної залози досить важко піддаються діагностуванню, оскільки часто виражаються у найрізноманітніших недугах — тут і депресія, і порушення роботи серця, зниження лібідо.

На щастя, аналіз крові допоможе розпізнати причину, показавши надлишок чи недолік специфічних гормонів щитовидки. У разі виявлення порушень спеціаліст-ендокринолог підбере лікування чи замісну терапію.

4. Ліпідограма

Холестерин – один із найважливіших компонентів нашого організму. Однак, його надмірна кількість негативно відбивається на стані сосудів і функціонуванні ряду внутрішніх органів, включаючи печінку, жовчний міхур та підшлункову залозу.

Вчасно роблячи ліпідограму, можна виявити потенційно небезпечні зрушення жирового обміну, що лежать в основі серцево-судинних захворювань.

5. Тест Папаніколау (цитологічний мазок)

Рак шийки матки — дуже поширене злоякісне новоутворення серед жінок по всьому світу, статистика демонструє понад півмільйона нових випадків на рік.

Цитологічний мазок дозволяє виявити передракові або ракові клітини у піхві та шийці матки. Проводити його варто і до настання сорокаріччя, якщо раніше було виявлено HPV (вірус папіломи людини) та у разі використання гормональних контрацептивів, при порушенні менструального циклу та великому кількості статевих партнерів.

Своєчасно проходячи найважливіші обстеження, можна не сумніватися: здоров’я та життя під контролем. І це додає впевненості як у собі, так і в майбутньому.