Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Папіломи: не просто косметична проблема, а й застережливий знак про серйозні проблеми зі здоров’ям
У більшості людей є щонайменше одна папілома на тілі. Декому з нас навіть не відомо про їхнє існування, тоді як для інших пацієнтів ці маленькі бородавки є дратівливою та неприємною проблемою. Відповідно до нових досліджень, доброякісні папіломи, що вважалися косметичною незручністю, можуть мати і медичне значення. Ось чому дуже важливо зрозуміти, що ці новоутворення можуть розповісти нам про здоров’я.
Звідки вони?
Хоча патогенез папілом невідомий, тобто вчені ще не знають, як і чому вони з’являються на шкірі, нещодавні дослідження свідчать про такі фактори:
1. Резистентність до інсуліну.
Очевидно, що резистентність до інсуліну якимось чином пов’язана із папіломами. Інсулінорезистентність означає, що клітини не реагують нормально на гормон інсуліну, який виробляється підшлунковою залозою, що у свою чергу унеможливлює введення глюкози в клітину. Згідно з деякими джерелами, люди, які хворіють на цукровий діабет або мають надмірну вагу, схильні до розвитку маленьких бородавок.
2. Вірус папіломи людини (ВПО).
Біопсія показала ВПО у 71% взятих на аналіз папілом, це робить вірус можливим фактором, що спричиняє цю містичну шкірну аномалію.
Інші дослідження показують зв’язок між метаболічним синдромом та папіломами. Метаболічний синдром – це стан, який викликає широкий діапазон симптомів, такі як підвищений артеріальний тиск, підвищений вміст цукру в крові та холестерину, аномальний рівень тригліцеридів, а також надлишок жиру в області талії. Крім того, цей синдром значною мірою підвищує ризик розвитку діабету та серцево-судинних захворювань.
4. Полікістоз яєчників.
Деякі дослідження пов’язали полікістоз яєчників із резистентністю до інсуліну та папіломами. Синдром полікістозних яєчників – це гормональний розлад, коли тіло жінки виробляє аномально високий рівень тестостерону, може бути викликаний резистентністю до інсуліну. Цим захворюванням страждає 1 з 10 жінок у всьому світі. Також цей синдром супроводжується деякими певними проблемами зі шкірою, такими як акне, чорний акантоз та папіломи.
Чи є ці папіломи шкідливими і що можна з ними зробити?
Ці папіломи за визначенням не є раковими і не наносять шкоди здоров’ю.
Проте, існує 2 речі, які потрібно запам’ятати:
- Папіломи можна легко попутати з іншими потенційно небезпечними новоутвореннями на шкірі. Дозвольте лікареві або дерматологу оглянути їх, оскільки вони можуть вказати на деякі проблеми зі здоров’ям.
- Не видаляйте їх самостійно. Ви можете занести інфекцію. Якщо ви не впевнені, чи є ця маленька бородавка безпечною – ви можете зробити ще гірше, особливо якщо ви її порізали чи пошкодили.
Деякі папіломи зустрічаються в дуже незручних місцях, або можуть постійно натиратися від прикрас чи одягу, внаслідок чого може виникнути запалення, тому краще відвідати спеціаліста щоб їх удалити, інформує sutura.org.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!