Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Папулопустульозні вугри

Папулопустульозні вугри

Папулопустульозні вугри – Різновид вугрової висипки, що виникає в результаті запалення в області камедонов і характеризується утворенням запальних пустул і папул, що часто залишають рубці постакне або гіперпігментацію. Діагностика полягає у визначенні виду вугрових елементів та їх диференціювання від інших захворювань, проведенні бактеріологічних досліджень. У лікуванні папулопустульозних вугрів застосовується місцева терапія, фізичні методи впливу, мезотерапія та антибіотики.

Загальні відомості

Поряд з камедонами папулопустульозні вугри є найбільш часто зустрічається формою вугрової хвороби (акне). Пік захворюваності відзначається у чоловіків 17-19 років, у жінок 16-17 років. Незважаючи на велику поширеність захворювання, дерматологія поки не може точно визначити причини та патогенез виникнення папулопустульозних вугрів. Відзначено, що вони розвиваються як із закритих, так і з відкритих камедонів — незапальних вузликів, що утворюються у гирлах волосяних фолікулів. Скупчення в камедонах секрету сальних залоз призводить до збільшення їх розмірів та розвитку запалення. У результаті дома камедонов з’являються запальні елементи — папулопустулезные вугри.

Папулопустульозні вугри

Прояви папулопустульозних вугрів

Папулопустульозні вугри являють собою запальні вузлики (папули) або гнійнички (пустули) напівкулястої форми, розміром до 5 мм. Вони мають червоне забарвлення. Більш тривало існуючі елементи та вугри більшого розміру часто мають синюшне-червоний або багряний колір.

Папулопустульозні вугри відрізняються більш легким перебігом у порівнянні з рідкісними формами вугрів (блискавичні, інверсні, вузловотокістозні, пізні та ін.). Їхні наслідки у вигляді ділянок гіперпігментації або рубчиків постакне виникають не завжди і залежать від глибини та вираженості запальної реакції. Якщо запалення не торкається розташованої навколо фолікула дерми, то папулопустульозні вугрі дозволяються, не залишаючи після себе ніякого сліду.

Діагностика папулопустульозних вугрів

Лікування папулопустульозних вугрів

Терапія папулопустульозних вугрів проводиться комплексно і може включати зовнішні засоби, фізіопроцедури, кріотерапію, фототерапію, мезотерапію та системний прийом антибіотиків. У місцевому лікуванні застосовуються синтетичні ретиноїди, бензоїлпероксид, азелаїнова кислота, препарати цинку та їх комбінації з антибіотиками (еритроміцином, кліндаміцином та ін.). Хороший ефект дає лікування акне лазером, озонотерапія та фототерапія. З фізіотерапевтичних методів у лікуванні використовують дарсонвалізацію, мікрострумову терапію, ультразвукову чистку обличчя. У деяких випадках застосовується УФО, але неоднозначний вплив ультрафіолету змусив багатьох дерматологів та косметологів відмовитися від цього способу лікування вугрів на користь сучасніших методик.

Кріотерапія акне і кріомасаж купірують запальні процеси і зменшують саловиділення, а також мають бактерицидну дію. Мезотерапія спеціальними лікувальними коктейлями дозволяє досягти кращих результатів, ніж зовнішнє застосування тих самих засобів. Для усунення рубців постакне застосовується лазерний пілінг, дермабразія, видалення рубців лазером.

При великій кількості висипів та вираженого ступеня запальної реакції можливе застосування загальної антибіотикотерапії. Враховуючи стійкість сучасних мікроорганізмів, вибір антибіотика повинен проводитися в чіткій відповідності з результатами бакпосіву папул, що відокремлюється, і чутливості виділеної мікрофлори.

前苹果专家的加入对 rain ai 的意义. Ford kuga remap stg1 – blackpool.