Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Паралізованому повернули здатність керувати рукою силою думки
Паралізований американець став першим у світі пацієнтом, здатним силою думки рухати пензлем і керувати пальцями власної руки після того, як у його головний мозок був імплантований мікрочіп, розміром, що не перевищує горошину. Досі подібного ефекту вдавалося досягти лише за керування біонічними кінцівками.
23-річний Єн Баркхарт (Ian Burkhart), якого паралізувало нижче грудей чотири роки тому після отриманої під час пірнання травми спинного мозку, став першим з п’яти учасників клінічних випробувань Neurobridge-технології, розробленої фахівцями американської некомерційної дослідницької компанії Battelle у партнерстві з неврологами та нейрохірургами з Wexner Medical Center при Університеті штату Огайо.
Neurobridge забезпечує пряму нейральну зв’язок між мозком і м’язами в обхід пошкодженої ділянки спинного мозку. «За аналогією з коронарним шунтуванням, де забезпечується перекачування крові в обхід звуженого просвіту артерії, ми забезпечуємо проходження електричних імпульсів з головного мозку в обхід травми безпосередньо в м’язи, фактично створивши віртуальний спинний мозок», – пояснив провідний розробник Чед Бутон (Chad Bouton) ).
22 квітня в ході тригодинної операції у рухову кору головного мозку Баркхарта, точно в область, відповідальну за контроль над його правою рукою, був імплантований сенсорний мікрочіп менше 4 міліметрів завширшки з 96 електродами, що зчитувальні електричні імпульси і що передають їх через порт у комп’ютер . Там посилаються мозком сигнали декодуються, відповідним чином інтерпретуються і надходять на забезпечену електродами накладку, закріплену на передпліччі Баркхарта, змушуючи їх потрібним чином стимулювати м’язи паралізованої руки та забезпечуючи саме ті рухи кисті, про які подумав пацієнт. У загальної складності весь процес від думки до руху – займає десяту частину секунди.
Баркхарту довелося кілька місяців тренувати за допомогою електродної накладки атрофовані м’язи своєї руки, щоб вони краще реагували на електростимуляцію, і вчитися концентрувати думки для управління «віртуальним спинним мозком», а команда фахівців у цей час підбирала потрібну послідовність стимулюючих електродів для більш функціонального забезпечення. руху кисті та пальців. Наприклад, виявилося, що Баркхарт використовує різні мозкові імпульси та групи м’язів для повороту кисті, стиснення її в кулак чи захват пальцями предмета.
У ході першого офіційного випробування технології, що відбувся на минулій неділі, Баркхарт зміг розкрити пальці і стиснути їх у кулак, а також взяти ними чайну ложку. Розробники впевнені, що Neurobridge у майбутньому знайде широке застосування у клінічній практикі для допомоги пацієнтам з різними травмами головного та спинного мозку.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!