Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Почалася нова епідемія, першими проявами хвороби є світлобоязнь
Рівень вакцинації залишається наднизьким, передає Центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, передає sutura.org.ua
Зокрема рівень захворюваності зріс у Івано-Франківській, Одеській, Львівській, Чернівецькій, Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Перебіг епідемічного процесу супроводжувався спалахами та груповими захворюваннями. То в чому опасность такої хвороби?
— Мова про гостре інфекційне захворювання, яке передається від людини до людини, що стається не лише під час пчихання чи кашлю, але навіть просто під час розмови, — розповідає Дмитро Хотлубей, спеціаліст-епідеміолог. Однак ця хвороба є підступною не лише з цієї причини, адже про зараження людина дізнається не одразу, а лише через одну – три тижні після інфікування (саме таким є інкубаційний період). А крім того, перші дні розвитку хвороби симптоматично нагадують застуду. Ще треба сказати, що кір добре маскується.
– Хіба кір не завжди видає собі появою висипу на тілі хворого?
– Цю хворобу дуже легко можна зпутати навіть із грипом, тому хворі часто дізнаються правильний діагноз лише через кілька днів після того, як перестають сподіватися на власні сили у знанні медицини і звертаються до спеціаліста. Проблема в тому, що вирус кору спершу вражає слизові оболочки очей, через що виникає світлобоязнь. Ураження зазнає й порожнина рота, а ці симптоми доповнюються високою температурою тіла (може доходити до 40 градусів) та симптомами інтокікації (ломота в тілі, головний біль, слабкість, тошнота).
– Коли з’являються характерні симптоми?
– Приблизно четвертого дня. Саме тоді настає інший період захворювання, так званий пігментаційний (іншими словами, період висипань, що має плямисто-папульозний характер). На тілі з’являється висип, що сходить лише через один – три тижні після появи, весь цей час стан хворого залишається важким. А після цього настає третій період хвороби – період залишкових явищ.
Але ця хвороба не була б такою підступною, якби після зникнення всіх сипмтопім не залишала свого сліду. Йдеться про різке ослаблення імунної системи. Через це ще протягом двох місяців людина залишається практично беззахисною перед різними збудниками та ускладненнями, серед яких пневмонія, стоматити, ларингіт, енцефаліт. Крім того, кір може стати причиною смерті…
– А вберегтися можна?
– Єдиним захистом від цієї хвороби є вакцинація. Лише завдяки прищепленню можна зупинити поширення інфекції.
А загалом, якщо у когось із домашніх розвинулась хвороба, його потрібно ізолювати. До кімнати хворого слід заходити у марлевої пов’язці, при важкій формі обов’язковою є госпіталізація. У приміщенні, де знаходиться хворий на кір, обов’язковим є регулярне провітрювання, слід проводити вологе прибирання (щоб уникнути поширення збудника та полегшення стану хворого). Крім того протягом трьох тижнів після захворювання на медичний огляд потребують особини, що з ним контактують.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!