Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Подушка від усіх хвороб
Моя бабуся була великою шанувальницею садівництва. Бувало ще з весни виїжджала на дачу за місто і все літо жила там, обробляючи грядки та обприскуючи чагарники. Біля будинку теж все було садово-городнім: дерев’яні ложки, глиняні кухлі та найнезвичайніше диво — величезна ліжко з матрацами та подушками, набитими духмяним сіном, інформує sutura.org.ua
Спати на такій постелі не гірше, ніж на натуральному сіновалі — але, безперечно, набагато затишніше. Сні знятися кольорові, прокидаєшся утром — відпочила та весела. Виходить, така екологічна постіль допомагає відновлювати здоров’я і повертає бадьорість духу.
Але це ще не все. Виявляється, якщо підійти до організації свого нічного відпочинку з розумом та вибирати трави у відповідності з «діагнозом», то можна стати набагато здоровішим. Для цього зовсім не потрібно набивати сіном матрац, особливо у міській квартирі, а досить просто набити лікувальною травою невелику подушку розміром 40х40 (для лаванди чи герані через сильний запах – 20х20). І спати на ній.
Отже. Перше, що потрібно зробити, це вибрати тканину для подушки.
1. Тканина повинна бути щільною, щоби трава не кололася.
2. Тканина повинна бути натуральною – льон, бавовна, шерсть, шовк. Мені, наприклад, найлегше дістати льон і хлопок. Так і забарвлення у них досить різноманітне. Чисту шерсть як і чистий шовк зустріти не просто, та й за своєю вартістю вони часом кусаються. До того ж шовк часто дуже тонкий, що може і виглядає красиво, але така подушка: а) буде колотися б) може швидко порватися.
Інше і найважливіше – трави. Трави для наповнювача підбираються у відповідності з бажаннями та потребами.
Трави повинні бути добре висушені і крім того вони повинні бути свіжими. В ідеалі, трави повинні бути натуральними, без застосування хімічних добрив. Але, щонайменше треба з’ясувати раптом, не дай бог, вони обприскувались всякою поганню. У такому разі трави можна одразу викинути, якщо, звичайно, ви не бажаєте обзавестися аллергіями, проблемами дихальних шляхів чи дерматитами. Трави треба подрібнити та перемішати перед наповненням.
Особливість трав’яної подушки в тому, що трави швидко злежуються. Тому основою для подушки повинна бути трава, яка тримає форму. І бажано нейтральна — осока, солома, пух іван-чаю. Втім, я люблю верес. Але не для всіх зборів він підходить. Подушка зберігається досить коротку годину. Рік, два – максимум. Потім треба змінювати. Крім того, величезна опасність для такої подушки — вогкість. Якщо подушка відсиріла — викидайте її без жалю, інакше шкоди від неї буде більше ніж користі. Грибки, цвіль – вони зовсім не корисні для здоров’я.
Тоді, коли ви не користуєтеся подушкою, її бажано прибирати в поліетиленовий пакет, це потрібно для того, щоб запахи не вивітрювались дуже швидко.
Можна зробити досить велику подушку з трав і спати на ній, а можна зробити поменше подушечку і підкладати її під свою звичайну подушку. Подушечку можна також класти на батарею, тоді її аромат буде розповсюджуватись по всьому поміщенню. Не забувайте щоразу перед використанням подушки струшувати її. Проте слід пам’ятати, що тривале застосування деяких трав може призвести до різних негативних порушень. Ось, наприклад хміль — дуже поширений наповнювач для подушок, але має неприємні побічні ефекти — питливість, збудження, страх, підвищення температури, болі в ділянці серця, задишка, можуть виникати явища хронічної екземи.
Зрозуміло, що залежно від трав властивості подушки будуть різними. Так само, як і певні запахи (такі як свіжий хліб чи ароматні рози) пробуджують у вас приємні спогади, трави теж викликають різні асоціації у пам’яті. Наприклад, запах чебрецю заспокоює і розслабляє, стайні — знімає втому, м’яти — прояснює розум. Заспокійливу дію мають аромати розмарину та чебрецю — вони добре знімають нервну напругу. Хороший запах у реп’яшка, аромат якого має протиірусну дію і рекомендується під час епідемій грипу та ГРВІ. Запах меліси покращує обмін речовин і має протисудомний ефект. Подушка з ароматом лимона бадьорити. Подушка з ароматом рози надає гормонізуючу дію. Можна зробити подушку від безсоння, можна зробити подушку для певних сновидінь. Трави можна придбати в аптеці або зібрати вручну і просушити. Отже, чим набивати подушку:
Сирень
Збирайте листя після цвітіння. Застосовувати потрібно при головному болю і для профілактики простудних захворювань.
Клевер лучний
Збирати під час цвітіння, висушити. Застосовувати при головному болю, гіпертонії. Можна змішувати з листям сирень.
Валеріана
Збирати надземну частину під час цвітіння. Застосовувати при безсонні.
Трава деревію
Зібрати квіти. Застосовувати для профілактики та при захворюванні на грип та ГРВІ.
Квіти календулі разом із листям
Використовувати для профілактики інфекційних захворювань при головному болю.
Квітки бузини чорної
Зібрати під час цвітіння. Використовувати для лікування простудних захворювань.
Шавлія лікарська
Збирати на початку цвітіння всю надземну частину. Використовувати для лікування простудних захворювань та запальних захворювань шкіри.
Журавець великокореневищний
Листя володіють сильною бактерицидною властивістю.
Герань душна
Збираємо листя. Використовуємо для лікування та профілактики простудних захворювань та при хронічному та гострому отиті.
Лаванда
Збираємо під час цвітіння. На подушці не спимо, а просто підвішуємо на стіні десь біля кімнати. Має бактерицидну властивість. Крім того, збільшує чоловічу силу.
Квітки василька
Збираємо під час цвітіння. Використовуємо при безсонні, при стенокардії, гіпертонії, головному болю.
Таволга
Збираємо під час цвітіння. Застосовується при неврозах, безсоннях.
Піжма, квітки
Збираємо під час цвітіння. Застосовуємо для лікування простудних захворювань, для профілактики грипу, ГРВІ.
Березові листя
Краще збирати дуже молоді листочки у травні. Застосовуємо для профілактики простудних захворювань при головному болю і як тонізуючий засіб.
Молоді погоні хвої
Збирати наприкінці травня – на початку червня. Використовується при легеневих захворюваннях, як тонізуючий засіб.
Квітки тагетес
Зриваємо суцвіття під час повного розпускання. Використовуємо при головному болю, застудних захворюваннях.
Шишки хмелю
Збираємо осенью. Використовуємо при безсонні, як заспокійливий засіб, при гіпертонії, стінокардії.
Трава м’яті перцевої
Збираємо під час цвітіння. Використовуємо при інфаркті міокарда, гіпертонії.
Меліса
Збираємо під час цвітіння. Використовуємо при неврозах, безсонні.
Трава майорану
Збираємо під час цвітіння. Застосовуємо як заспокійливий та бактерицидний засіб.
Трава гісопу
Збираємо під час цвітіння. Застосовуємо при бронхіальній астмі, застудних захворюваннях, головному болю.
Квіти і листя монарді
Збираємо під час цвітіння. Використовуємо при грипі, нежиті, гаймориті і для профілактики цих захворювань.
Квіти та стебла ромашки аптечної
Збираємо під час цвітіння, сушимо, набиваємо подушечки. Використовуємо як заспокійливий засіб при головних болях, неврозах, безсонні.
Пелюстки рози
Збираємо найароматніші рози, можна лепестки шиповника. Використовуємо при головному болю, безсонні, неврозах.
Листя тополі
Збираємо, коли листочки ще повністю не розпустилися, у травні. Використовуємо для лікування простудних захворювань при нежиті.
Трава полину
Збираємо будь-якої пори року. Використовуємо для лікування та профілактики інфекційних захворювань, при головних болях, безсонні.
Листя горіха волоського
Збираємо у кінці літа. Застосовуємо як тонізуючий засіб.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!