Те, що її використовували для лікування раку протягом століть це не парадоксально, оскільки вчені намагалися знайти ефективні та безпечні методи лікування тяжкої хвороби. Дослідження рослини вказують, що подібні методи лікування, можливо, були у нас, як кажуть, під носом увесь час, інформує sutura.org.ua

Артемізинін є антималярійним засобом, його отримують з рослини. Для того, щоб з’єднання успішно «працювали», дослідники прикріпили до препарату “хімічний самонавідний пристрій”, який дозволив би вибірково впливати на ракові клітини, залишаючи здорові клітини у спокій.

Артемізинін реагує із залізом, утворюючи вільні радикалі, які вбивають клітини. Оскільки ракові клітини поглинають набагато більше заліза, ніж нормальні клітини, вони є більш чутливими до токсичної дії артемізиніна. В дослідженнях, пов’язаних з лікуванням лейкозу, раку молочної залози та простати, як кажуть вчені, з’єднання було ефективним у вбивстві раку, при збереженні здорових клітин.

Артемізинін приблизно у 100 разів більш вибірково вбиває ракові клітини, на відміну від нормальних клітин. Таким чином, зв’язування плазмового білка та з’єднання поліну солодкої, мабуть, призвело до значного збільшення потенції вбиваючих рак властивостей артемізиніна.