Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Помилки першої допомоги, які не можна допускати – важливо не робити помилок!
Експерти в області реанімації назвали 5 промов, які в жодному разі не можна робити при наданні першої медичної допомоги. Інформація про це може спасти чиєсь життя, інформує sutura.org.ua
Час з моменту розвитку небезпечних симптомів або отримання травми і до приїзду бригади швидкої допомоги для деяких людей є критичним. Якщо їм не допоможуть, вони просто можуть не дожити до потрапляння до карети чи приїзду до лікарні. Ось чому так важливо володіти навичками надання першої медичної допомоги, але ще важливіше не робити помилок, які можуть коштувати людині життя.
Однією з найпоширеніших помилок під час надання допомоги жертвам травм є спроба їх підняти, підняти чи перемістити. Ні в якому разі не робіть цього, якщо ви на 100% не упевнені в тому, що отримавши травму людина не зіштовхнулася з переломом хребта або шиї. У цьому випадку спроба її кудись пересунути може призвести до невиправних ушкоджень, включаючи параліч на всю життя. Не чіпайте такого пацієнта і чекайте на приїзд лікарів, які зафіксують тіло потерпілого, а вже потім переміщати його в карету швидкої допомоги.
Якщо ви бачите, що людину проткнуло якимось предметом як гілки або куска заліза, і з тіла повільно сочиться кров, ні в якому разі не намагайтеся самостійно витягти цей предмет. Тим самим ви спровокуєте прискорену кровотечу та швидку смерть від шоку. Практика показує, що таких пацієнтів привозять до лікарні з чужорідними предметами, підключають до крапельниць із кров’ю, а потім дуже повільно та обережно проводять операції, які тривають годинами! Поспіх у цьому випадку смертельно небезпечна.
При підозрі на зупинку серця не намагайтеся проводити штучне дихання, якщо ви достеменно не знаєте, як його здійснювати. Натомість робіть непрямий масаж серця, акуратно натискаючи на грудну клітку з певними інтервалами.
При обморожуванні не намагайтеся розтирати жертву обмороження снігом, якщо ви не бажаєте її вбити або спровокувати подальші ампутації кінцівок. Перенесіть потерпілого в теплі приміщення, ретельно укутайте, дайте якісь гарячі напої або бульйон і викличте лікаря.
Нарешті, останньою і найпоширенішою помилкою є довільна видача будь-яких потужних ліків або проведення уколів людям, які зіткнулися з сильними, що загрожують життю нездужаннями. Ви не лікар і не можете знати, що саме відбувається з людиною, і які ліки їй зараз потрібні. Забезпечте її строкове транспортування до медичного закладу, де їй швидко постачатимемо діагноз і почнете реанімацію.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!